Davutoğlu'ndan balkon konuşması

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaparak vatandaşlara seslendi.

Davutoğlu'ndan balkon konuşması
- A +

 

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaparak vatandaşlara seslendi.

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

AK Parti'nin değerli mensupları hepinize selam olsun. Sizlere Fırat'tan, Seyhan'dan, Ceyhan'dan selamlar getirdik. Selam olsun ülkemizin her köşesine. Bu balkondan vatandaşlarımıza sesleniyorum, onlara da selam olsun. Allah onlardan razı olsun.

Sizin bu coşkunuz tam bir demokrasi şölenidir

Sizin bu coşkunuz tam bir demokrasi şölenidir. Teşkilatımıza selam olsun. Miiletimizi bu seçim gününde tebrik ediyorum. Selamlarımı saygılarımı sunuyorum. AK Parti kadrolarına selam olsun. Paritimizi kapatmaya çalıştılar ama biz miili irade dedik.

Biz milletten geldik, milletle yürüyoruz

Milletimizin kararı en üst karardır. Milletimizin kararı herşeyin üstündedir. Miiletimizin kararı nihai karardır. Kimsenin bundan şüphesi olmamalıdır. 13 yıl içinde büyük sınavlardan geçtik ama hiç eğilmedik. Biz hep zaferle çıktık. Şimdi de hamdolsun 11. seçiminde birincisi AK Parti'dir. Arkasında millet olanlar eğilmez. Biz milletten geldik, milletle yürüyoruz. Şimdi bu gece tekrar 'Bismillah' diyoruz.

Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır

Bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Büyük başarılar imza attık daha büyük başarılar bizi bekliyor. Bir an bile milletten vazgeçmeyeceğiz. Bizim için dönemler değil bizim için asırlar önemlidir. 81 ilde vatandaşlarıyla buluşan parti AK Parti'dir. Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır. Kutlu yürüyüşümüz devam edecek. 

AK Parti bu seçimin galibidir

Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalmasın. Herkes kendi muhasebesini yapsın. AK Parti bu seçimin galibidir. Şimdiden zafer ilan eden o parti 37 ilde vekil çıkaramıyor.

Herkesle kucaklaşan parti AK Parti'dir

Herkesle kucaklaşan parti AK Parti'dir. Bu milletin bekası için nöbette olduk, nöbette olmaya devam edeceğiz. Milletimiz rahat olmalıdır. Milletin geleceğinin teminatı AK Partidir, bu böyle devam edecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmamalıdır. Miiletimizin huzuru için adımları atılması gereken zamanda atacağız. Milletin omurgası AK Parti görev başındadır.  

AK Parti görev başındadır, olmaya devam edecektir

AK Parti görev başındadır, olmaya devam edecektir. Hiç durmayacağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımı kucaklayacağız, dertleşeceğiz.

Diğer partilere çağrı

Yeni bir anayasay konusunda bütün partilere çağrı yapıyoruz. Yeni bir anayasa için çağrıda buluyoruz. Artık Türkiye'de darbe ve vesayet kültürü asla olmayacak. Milli iradenin üstünde hiçbir güç egemen olamayacak. AK Parti millet için en doğru olanı yapmaya kararlıdır. Bu hep sürecektir. Yeni Türkiye'ye var mısınız? Kutlu yürüşe var mısnız?

Seçimin, ülkemiz ve insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Allah yardımcımız olsun.

Yorum Ekle

İlgili Haberler