Reklamı AçReklamı Kapat

Davutoğlu, seçim yasaklarına uydu

Seçim yasaklarının başlamasıyla birlikte Davutoğlu , resmi plakalı araç ve resmi uçağı kullanmadı.

Davutoğlu, seçim yasaklarına uydu
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim yasaklarının başlaması nedeniyle resmi plakalı Mercedes makam aracı yerine sivil plakalı bir aracı ve yine Ana uçağı yerine kiralanan özel bir uçağı kullandı.

Önceki gün Mardin’e gelen mitingin ardından Kasımiye Medresesi’ndeki Kürtçe Mevlit törenini gerçekleştiren ve geceyi de Mardin’de geçiren Davutoğlu, dün saat 12.00’de havayolu ile Siirt’e gitti.

Mardin’e Ana uçağı ile gelen Davutoğlu, seçim yasaklarının başlaması nedeniyle Siirt’e ise bu uçak yerine kiralanan özel bir uçakla gitti. Ana uçağı ise Mardin Havaalanı’nda hazırlık yapılmadan bekletildi.

Davutoğlu, yine seçim yasakları kapsamında, "0002" resmi plakalı araç yerine sivil plakalı bir araçla havaalanına geldi. Davutoğlu’nu vali ve diğer devlet memurları da uğurlamadı.

Seçim yasakları kapsamında Başbakan ve bakanlar, milletvekillerinin yurtiçi yapacakları seçim propagandalarında makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen araçları kullanamıyor. Seçim yasakları kapsamında, protokol icabı karşılama ve uğurlama törenleri de yapılmayacak, resmi yemek de verilemeyecek. Gezilere hiçbir memur da katılamayacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler