Davutoğlu rock klibinde

İngiliz rock grubu Muse'un son klibinde Başbakan Ahmet Davutoğlu var. "Güçlü olduğunu düşünüyorsun ama imparatorluğun yıkılıyor" gibi sözlerin olduğu 'Defector' adlı şarkının videosunda Obama'dan Snowden'a pek çok tanıdık sima var.

Davutoğlu rock klibinde
- A +

 

Müzik tarihinin en iyi rock gruplarından, ülkemizde de konser vermiş İngiliz topluluk Muse’un son klibinde Başbakan Ahmet Davutoğlu da var.

Grubun Türkiye'deki seçimlerden hemen sonra, yani 8 Haziran’da yayımlanacak yeni albümü ‘Drones’dan ‘JFK + Defector’a (JFK+ Mülteci) çektiği klipte dünya liderlerinden ve çeşitli politik simalar da yer alıyor.

MUSE- JFK+DEFECTOR

John F. Kennedy'nin 1961'de yaptığı bir konuşmayla açılan videoda Saddam Hüseyin'in heykelinin yıkılmasından ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA’in istihbarat bilgilerini sızdıran Edward Snowden’a kadarpek çok isim yer alıyor.'Güçlü olduğunu düşünüyorsun ama imparatorluğun yıkılıyor' gibi sözlerin olduğu şarkının videosunda Ahmet Davutoğlu da görünüyor. Klibin 1.08'inci dakikasında, Rasmussen ve diğer liderler de çıktıktan sonra, Davutoğlu da görünüyor ve tüm bu görüntülerin üzerine bir gülle patlıyor.

Şarkının sözleri "Beynimi yıkayamazsın, beni kontrol edemezsin, ben özgürüm"şeklinde.

Grammy ve Brit gibi pek çok ödülü koltuğunun altına almış olan grubun, yedinci stüdyo albümü 'Drones'un ön satışı dijital platformlarda geçen hafta başladı.
Albüm 8 Haziran’da Warner Bros. etiketiyle müzikseverlerle buluşacak.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler