sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Davutoğlu, rest çekti

Başbakan Davutoğlu, "Seçimi kaybedersem ayrılacağım, peki siz koltuklarınızı bırakmaya hazır mısınız?Kim seçimi kaybederse siyaseti bıraksın" dedi.

Davutoğlu, rest çekti
- A +

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sakarya Caddesi'ndeki mitinginde Bingöl'de 29 Ekim 2011'de Hatice Belgin'in, çocukları öldürmesin diye intihar bombacısının üzerine atlayarak canını feda ettiğini hatırlattı.

Belgin'in yiğit bir Kürt kadını ve her şeyden önce insan olduğunu belirten Davutoğlu, anneler gününün yaklaştığını anımsattı.

"3 çocuğunu, başka çocuklar ölmesin diye öksüz bırakacak şekilde o bölücü teröristin üstüne atlayan Hatice kadının, bacımızın emanetine sahip çıkacak mıyız? Bu teröristlere, şiddet yanlılarına bir ders verecek miyiz?" diye soran Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi çağrıda bulunuyorum, bunu hiçbir zaman kınamadılar. Şimdi anneler günü yaklaşıyor. Gelin bütün Türkiye'yi annelerin güldüğü, çocuklarıyla buluştuğu bir Türkiye yapalım. Hatice kardeşimizin hatırasına sahip çıkalım. Diyarbakır annelerine, çocukları dağlara kaçırılan annelerin acılarına sahip çıkalım, şehit annelerinin acılarına sahip çıkalım. Barış, özgürlük, demokrasi için ezeli kardeşliğimiz için ayağa kalkalım. Buradan, HDP eş başkanına sesleniyorum. Çık ve 'terörü lanetliyorum, şiddeti lanetliyorum, her türlü baskıyı lanetliyorum' de."

Güney Doğu ve Doğu Anadolu'da son 4 gündür her ile gittiğini ve geri kalan illere de giderek aynı çağrıyı yapacağını bildiren Davutoğlu, "Herkes kararını vermeli. Ya silah, ya barış ve çözüm. Silahları terk edin diyoruz, söz veriyorlar, terk etmiyorlar. Neden? Aynen tek parti CHP döneminde olduğu gibi önce Kürt kardeşlerim üzerinde, sonra da Türkiye üzerinde baskı kurmaya kalkıyorlar" diye konuştu.

Seçimler yaklaşırken, diğer siyasi partilerin birçok tuzağa yöneldiklerini bildiren Davutoğlu, "CHP, HDP işbirliği içinde. Arkasında da paralelciler destekliyor. MHP de Cumhurbaşkanlığındaki çatı adayı milletvekili adayı yaptı bekliyor. Bu dörtlü tuzağa karşı milletin gür sesi çıkacak mı? 'Siz ne tuzak kurarsanız kurun 7 Haziran'da sandık bizim diyecek misiniz?' Sandıklara sahip çıkacak mısınız?" diye konuştu.

"Aynı zihniyetin ikiz çocukları"
Alandakilerden CHP, MHP ve HDP'nin söylemlerine bakmalarını isteyen Ahmet Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bakın CHP ve HDP aynı zihniyetin ikiz çocukları, aynı zihniyetin iki yansıması, aynı tarihten kopuşun adları. İkisi de Diyanet'e karşı çıkıyor. Birisi vaktinde bu semalarda ezanın aslını silmiş ve 'Türkçe ezan' diyerek onlarca yıl tevhidin sembolü olan 'Allahü Ekber' sesini semalardan silmeye kalkmıştır. Tek parti CHP'si."

"KİM SEÇİMİ KAYBEDERSE SİYASETİ BIRAKSIN"

Muhalefet partisi liderlerine de çağrıda bulunan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Buradan, Adıyaman'dan muhalefet liderlerine bir çağrıda bulunuyorum, çağrım şu; İngilterede dün bir seçim oldu ve iktidar partisi büyük bir çoğunlukla, hükumeti kurma şansı elde edecek şekilde Cameron kazandı. Diğer muhalefet liderlerinin hepsi istifa etti. Buradan Demirtaş'a, Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye çağrıda bulunuyorum; eğer seçimi kaybedersek ki kaybetmemiz mümkün değil Allah'ın izniyle, ertesi gün bırakacağım, peki siz bırakmaya hazır mısınız koltuklarınızı? Bırakmazlar çünkü onlar o koltuklardan nemalanıyorlar. Bizim için koltuk her an terk edilecek bir dünyalık makamıdır.

Eğer bir an bile o koltuğa saplanıp kalırsak, bütün davamız, bütün dünyamız bize haram olur. İşte çağrım; kim seçimi kaybederse siyaseti bıraksın. Ama çıkıp 'biz bırakabiliriz' demiyorlar, çünkü kaybedeceklerini biliyorlar."

Bu arada Başbakan Davutoğlu'nun davetlisi olarak mitinge katılan Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi anons edildi. Gannuşi de Davutoğlu çifti ile alandakileri selamladı.

Gannuşi, İslam ve Arap alemi ile dünyadaki mazlumların AK Parti'den çok şey beklediğini belirterek, "Adalet ve Kalkınma Partisinin başarısı sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda İslam aleminin, İslam alemindeki mazlumların, özgürlük savaşçılarının başarısıdır" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler