Davutoğlu mitinge katılanları uyardı

Başbakan Davutoğlu Osmaniye mitinginde açıklamalarda bulundu. Mitinge katılanlar Davutoğlu'nun Bahçeli'yi eleştirdiği sırada Bahçeli'yi yuhaladı. Bunun üzerine Davutoğlu "Bahçeli'yi eleştirin ama yuhalamayın" diyerek şu şekilde konuştu;

Davutoğlu mitinge katılanları uyardı
- A +

 

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;
 
IMF'YE BORÇ VEREN ÜLKE HALİNE GELDİK
 
"Kimse alınmasın gücenmesin ama Osmaniye'de hesap yapalım. 2002 Türkiye'sinden 2015 Türkiye'sine büyük farkları görüyorsunuz. IMF'ye borç veren ülke haline geldik.
 
Bir Oğuz Beyi sözüdür bu. Türkiye semalarında milli savaş uçağımız uçacak. Milliyetçiliğin başladığı yerdir burası. Biz kendi silahımızı yapacağız ki namerde muhtaç olmayacağız. Bir yörük beyi bunu kuşandığı zaman yola çıkmaya hazırdır. Yola çıkmaya, birlikte yürümeye hazır mıyız Osmaniye? Dağları delip yürümeye var mısınız Ferhat gibi.
 
ELEŞTİRİN AMA YUHALAMAYIN
 
Osmaniye'de 2002'de hani o üçlü koalisyon döneminde sayın Bahçeli'nin Başbakan yardımcısı olduğu dönemde... Osmaniye'de Devlet Bahçeli'yi eleştirin ama yuhalamayın. Bir Oğuz Türkünün kültürüne bu yakışmaz. Sayın Bahçeli'ye ve bütün liderlere de saygı gösteririz. Bahçeli'yi Osmaniye'de yuhalatmayız. Eleştirin. Bizim kültürümüz bu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler