Datça'ya kadar gelen çok sayıda Afgan'ı vatandaşlar jandarmaya ihbar etti

Türkiye bir yandan yangınlarla mücadele ederken diğer yandan Taliban'ın Afganistan'daki ilerleyişi sonrası sınırımıza akın eden mültecilerin durumunu tartışıyor.

Datça'ya kadar gelen çok sayıda Afgan'ı vatandaşlar jandarmaya ihbar etti
- A +

 

Türkiye 28 Temmuz itibarıyla başlayan orman yangınlarıyla kıyasıya bir mücadele sürdürürken diğer yandan da Taliban'ın Afganistan'da alan genişletmesi sonrasında sınırımıza akın eden Afgan mültecileri tartışıyor. Göçmenlerle ilgili neredeyse her gün sosyal medyada yeni bir video ortaya çıkarken, son görüntü ise yangınların da tehdit ettiği Datça'dan geldi.

YOL KAPALIYKEN BUNCA MÜLTECİ NASIL GELDİ?

Muğla'nın Datça ilçesi Değirmenbükü koyunda vatandaşlar tarafından çekilen videoda, onlarca Afgan mültecinin Datça- Marmaris yolu yangın nedeniyle kapalı olmasına rağmen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bölgeye terk edildikleri görülüyor.

JANDARMAYA İHBAR ETTİLER

Arazide nöbette bulunan vatandaşların fark edip jandarmaya ihbar ettiği onlarca göçmenin Datça'ya nasıl ve neden geldikleri büyük merak konusu olurken, videoyu sosyal medya üzerinden paylaşan çok sayıda kullanıcı yetkililerden konuyla ilgili açıklama beklediklerini ifade etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler