Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mesut Yılmaz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden eski başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili açıklamada bulundu. Erdoğan, "Gerek başbakan gerek bakan olarak görevler icra etmiş olan bir devlet adamı. Aynı zamanda hemşerim. Bundan dolayı da bir hukukumuz var. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mesut Yılmaz açıklaması
- A +

 

Türkiye'nin eski başbakanlarından olan Mesut Yılmaz bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Birçok siyasi Yılmaz'ın vefatından sonra başsağlığı dilerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mesut Yılmaz'la ilgili açıklamada bulundu. Erdoğan, Yılmaz'ın uzun bir rahatsızlık süreci geçirdiğini belirtti ve vefat haberinden sonra Yılmaz'ın eşiyle konuştuğunu söyledi.

"DAVETLERİMİZE SAĞLIKLI OLDUĞU SÜRECE KATILMA ERDEMİ GÖSTERDİ"

Erdoğan açıklamalarının devamında, "Türkiye'de gerek başbakan gerek bakan olarak görevler icra etmiş olan bir devlet adamı. Aynı zamanda hemşerim. Bundan dolayı da bir hukukumuz var. Tüm davetlerimize sağlıklı olduğu sürece katılma erdemini göstermişti. Bundan dolayı da kendilerine şükranım var" ifadelerini kullandı.

TÖREN MARMARA İLAHİYAT CAMİİ'NDE YAPILACAK

Erdoğan'ın açıklamalarından hemen sonra cenaze töreniyle ilgili bilgiler de geldi. Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın cenaze töreni pazar günü saat 12:00'da Marmara İlahiyat Camii'nde yapılacak.

İlgili haber için tıklayın.

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti

Yorum Ekle

İlgili Haberler