Cumhurbaşkanı Erdoğan Muhafız Alayı'nda iftar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın 95. kuruluş yıl dönümü ve sancak devir teslim töreninin ardından Muhafız Alayı askerleriyle birlikte iftar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muhafız Alayı'nda iftar yaptı
- A +

 

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın 95. kuruluş yıl dönümü ve sancak devir teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftarın yapılacağı bina önünde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve tarafından karşılandı. Tarihteki 16 Türk devletini temsil eden üniformalı askerlerin arasından geçerek binaya giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’le birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

İftar programının gerçekleştirileceği salona geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı’nı selamladı.

Ezanı beklemeye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemekte kendisine aynı masada eşlik edecek olan askerlerle sohbet etti. Askerlerin memleketlerini soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ezanın okunmasının ardından yapılan yemek duasıyla birlikte Muhafız Alayı’na ‘afiyet olsun’ dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve askerler mercimek çorbası, pirinç pilavı, tas kebabı, yoğurt ve iftariyeliğin yer aldığı tabldotla iftarını yaptı.

Muhafız Alayı’ndaki iftar programında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gölü ve kuvvet komutanları da askerlerle birlikte aynı masada oturarak iftarını yaptı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler