Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müddet daha dişimizi sıkacağız
- A +

 

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Elde ettiğimiz neticeler bize devriye aldığımız tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altının haftalardır evden çıkamadığını unutmuyoruz. 4 güne varan yasakların insanımız için ne demek olduğunu görüyoruz. Tedbirleri uygulamaya tavizsiz devam etmemiz gerek.

Ancak şayet bu süreçte fedakarlık yapmaz ve salgını eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı da biliyoruz. Bunun için hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz.

Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Tedbirleri tavizsiz uygulamayı sürdüreceğiz. Pek çok programı hayata geçirdik. Bugüne kadar açıkladığımız desteklerin tutarı 200 milyarı buluyor. Bu bugüne kadar alt gelir grubu ve reel sektöre verilmiş en büyük ödemedir.

"KADEMELİ OLARAK ÖNLEMLERİ KALDIRDIĞIMIZ ÜRETİM ÇARKLARI YENİDEN DÖNECEK"

Yaklaşık 1.5 ayı bulan bu sıkıntılı dönemde tedbirlere riayet ederek bize destek veren 83 milyon vatandaşımızın herbirine şahsım, partim adına şükranlarımı sunuyorum.

İnşallah ülkemizde üretim çarkları yeniden dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası dolmaya devam edecektir.

"NORMALLEŞME TAKVİMİNİ OLGUNLAŞTIĞINDA AÇIKLAYACAĞIZ"

Devlet ve millet olarak hep birlikte gereken iradeyi göstererek tarihi fırsatı değerlendirmekte kararlıyız. AK Parti olarak bu sürecin de lokomotifliğini yapacağız.

Normalleşme takvimini olgunlaştığında açıklayacağız.

İlgili haber için tıklayın.

"Mobil dijital röntgen cihazı devreye girecek"

Yorum Ekle

İlgili Haberler