"Çözüm sürecinin sürdürülmesi en önemli önceliğimizdir”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valiliği’nin şehit ve gazi yakınlarına verdiği iftar yemeğine katıldı. Bakan Işık, “Çözüm sürecinin başarıya ulaşması ve ülkemizde kardeşliğin kalıcı olarak tesir edilmesi için de elimizden gelen çalışmayı bu güne kadar sürdürdük, bundan sonra da bu çalışmanın sürdürülmesi en önemli önceliğimizdir” dedi.

"Çözüm sürecinin sürdürülmesi en önemli önceliğimizdir”
- A +

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun ev sahipliğinde Başiskele ilçesinde bir otelde düzenlenen iftar yemeğine Bakan Işık’ın yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, katıldığı iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Jandarma Kommutanı Kıdemli Albay Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel ve yaklaşık 800 şehit ve gazi yakını katıldı.

Şehit aileleri için en önemli çalışmalarının şehit ailelerinin sayılarının artmamasını sağlamak olduğu ifade eden Bakan Işık, “Şehitlerimize yeni şehitler eklenmemesini istiyoruz. Yani bir tek daha fazla şehidin gelmemesi. Bunun için de uzun zamandır gece gündüz bir gayretin içerisindeyiz. Tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet anlayışı içerisinde çözüm sürecinin başarıya ulaşması ve ülkemizde kardeşliğin kalıcı olarak tesir edilmesi için de elimizden gelen çalışmayı bu güne kadar sürdürdük. Bundan sonra da bu çalışmanın sürdürülmesi en önemli önceliğimizdir. Eğer bu ülke birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sürdürürse hiçbir engel bu ülkenin ilerleyişini durduramaz” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Bizim dinimizde şehitlikten daha büyük makam yoktur. Sizlerin her zaman yardımınıza gelmeye hazırız. Gaziler de bizim övünç kaynağımızdır” dedi.

Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Tüm şehitlerimizi bu mübarek ayda rahmet ve minnetle anıyoruz. Kocaeli’de görev başında şehit edilen cezaevi müdürümüz İsmet Aktürk’ü de rahmet anıyoruz. Bu milletin bu kahramanları var oldukça daha güzel nice zamanlara ve Ramazanlara, güçlü bir Türkiye olarak devam edeceğiz” diye konuştu.

Son olarak kürsüye çıkan ve tüm Şehitleri rahmetle andığını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Aslında bizim en önemli vazifemiz, kendinizi yalnız hissetmemenizi sağlamaktır. Şehit ailelerimiz elbette hiç dinmeyen bir acıyı yüreklerinde sürekli yaşıyor. Bunu ancak o acıyı yaşayan insanlar bilir. Ama bizlere düşen görev de sizlerinin acısını hafifletmek, yürek sızınızı azaltmak. Bunun için hükümet olarak, iktidara geldiğimiz günden bu güne kadar şehit ailelerimizin madden ve manen yalnız bırakmamak, acılarımızı paylaşmak ve problemlerinizi çözmek için çok büyük gayret gösterdik. İnşallah bundan sonra da elimizden gelen en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Sizlerin canlarıyla bu vatana hizmet etmiş şehit ailelerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden geleni yapacağız ” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler