Çok sıcak olacak!

1. Bölge Müdürlüğü sıcaklıkların ayın ikinci haftasından itibaren ise 1-2 derece daha artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacağı aktarılan açıkladı

Çok sıcak olacak!
- A +

 

Yaz mevsimi, Türkiye genelinde bu ay etkisini hissettirecek. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, temmuz ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri seviyesine yükseleceği belirtildi.

Sıcaklıkların ayın ikinci haftasından itibaren ise 1-2 derece daha artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacağı aktarılan açıklamada, “Artık Temmuz ayının ikinci haftasından itibaren ülkemizde yaz mevsimi etkisini hissettirecek”  ifadelerine yer verildi. 

Bugünden itibaren, cumartesi ve pazar günlerinin de  Marmara Bölgesi’nin kuzey kesimlerinde kısa süreli, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Haziranda yağışların genellikle mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği vurgulanan açıklamada, “İstanbul genelinde son 25 yılın en yağışlı haziran günü olarak kayıtlara geçmiştir” değerlendirmesinde bulunuldu. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler