Çok sesli korodan ‘Yaza Merhaba’

Bursa Kent Konseyi (BKK) Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve Dünya Müzik Derneği (DMD) tarafından düzenlenen ‘Yaza Merhaba’ temalı konser, dinleyenlerden tam not aldı.

Çok sesli korodan ‘Yaza Merhaba’
- A +

 

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlenen konser, renkli görüntülere sahne oldu. Bursalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdiği konserde Çocuk Korosu, Gençlik Korosu ve Karma Koro ayrı ayrı sahne aldı. Sanatseverleri kendine hayran bırakan konserde piyanoya Mert Bozdemir ve Çağlar Burgazlıoğlu eşlik ederken, koro şefliğini Levent Sezgin, Gülnihal Gül ve Suat Şahin üstlendi.
BKK Başkanı Semih Pala, Türkiye’de hiçbir ilde yapılamayan sanatsal ve kültürel faaliyetlerin Bursa’da yoğun bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. İdareciler olarak üst düzey etkinliklerin yapıldığı bir kentte olmanın sevincini yaşadıklarını vurgulayan Pala, “Bursalı sanatseverler kaliteli etkinlikleri izleme şansı elde ediyor. Bütün bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde Bursa’da yaşayanlar önder oluyor” dedi. Bursa Kent Konseyi çalışmaları hakkında da bilgiler veren Pala, “Bursa Kent Konseyi, Türkiye’nin en aktif ve en güçlü kent konseyidir. Bursa markası olarak Türkiye’ye hizmet ediyor. Gençlik, Engelli, Kadın ve Çocuk Meclisimiz, 30 ayrı çalışma grubumuz ve yüzlerce gönüllümüzle birlikte ayda bin 500 etkinlik yapabilecek güçteyiz” şeklinde konuştu.

Konserde ilk olarak sahne alan DMD Çok Sesli Çocuk Korosu, ‘Afrika’, ‘Kırlara Doğru’, ‘Bebek’, ‘Altın Bişşik’, ‘Müzik Sevgidir’ ve ‘Son Söz’ eserlerini seslendirdi. Daha sonra sahneye çıkan DMD Çok Sesli Gençlik Korosu ise, ‘Mukabele’, ‘Yol Havası’, ‘Somewhere Over The Rainbow’, ‘Çamdan Sakız Akıyor’, ‘Yağmur Yağar’, ve ‘Engel’ adlı eserleriyle dinleyenlerden tam not aldı. Konserin son bölümünde ise DMD Karma Korosu tarafından ‘Drei Volkslieder’, ‘İki Turnam’, ‘Gül Yine Sen’, ‘Kızılcıklar Oldu Mu’, ‘Arnisi’ ve ‘Amur Dalgaları’nı söyledi.

Programın sonunda protokol tarafından, koro şeflerine çiçek takdim edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler