Çok adam dövdüm, ilk kez öldürdüm

Kendisine tecavüze yeltenen adamı öldüren 6 çocuk annesi kadın "Çok adam dövdüm ama ilk defa cinayet işledim" dedi. 44 yaşındaki kadının 18 yıl hapsi istendi

Çok adam dövdüm, ilk kez öldürdüm
- A +

 

İstanbul Beyoğlu'nda kendisine tecavüz etmeye çalışan adamı yumrukla yere seren, salça kavanozuyla kafasına vurup boğazını sıkarak öldüren 6 çocuk annesi Nermin U. (44) için 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianame ile ifade tutanaklarına göre, Nermin U., 31 Aralık 2014 günü saat 16.00'da yılbaşını birlikte kutlamak için Eyüp Altıparmak'ın (58) Beyoğlu'ndaki evine gitti. Eve Altıparmak'ın 4 arkadaşı da geldi.

KAVANOZU KAFASINA VURDU

Grup birlikte Alkol alıp geç saatlere kadar eğlendi. Saat 03.00'te Altıparmak'ın arkadaşları evden ayrıldı. Nermin U.'nun ifadesine göre, Altıparmak, "Sen benimsin, benim olacaksın" diyerek dudaklarından öpmeye çalıştı. Karşı koyunca boğuşma yaşandı. Altıparmak, kadından gelen yumrukla sersemleyerek yatağın üzerine yığıldı. Ardından odadaki buzdolabından salça dolu kavanozu alan Nermin U., içini boşalttıktan sonra defalarca Altıparmak'ın kafasına vurdu. Altıparmak'ın büktüğü parmaklarını kırdı. Daha sonra Altıparmak'ın üzerine çıkarak iki eliyle boğazını nefessiz kalıncaya kadar sıktı. Altıparmak boğularak can verdi. Katil zanlısı Nermin U. aynı gün akşam Feriköy Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu, suçunu itiraf etti. Adli Tıp raporlarında da Altıparmak'ın boğularak öldürüldüğü belirlendi.

'5 AYLIK HAMİLEYİM'

6 çocuk annesi Nermin U. savunmasında, boşandığını ve 5 aylık hamile olduğunu söyledi. 31 Aralık'ın doğum günü olduğunu anlatan U. "Yılbaşında, hamileyken bana tecavüz etmeye kalktı. Ben de namusumu korumak için hareket ettim. Olayın meşru müdafaa sınırları kapsamında olduğunu düşünüyorum. Ben daha önce çok adam dövdüm. Ama ilk defa cinayet işledim. Boğazını sıktım. Kafası göğsüme düştü. 10 dakika kalbini dinledim ve öldüğünü anladım. Psikolojim çok bozuldu. Tahliyemi isterim, çok pişmanım" dedi. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, zanlının suçunu itiraf ettiğini belirterek "kasten adam öldürme" suçundan dava açtı. Uzunyurt'un "haksız tahrik altında" cinayeti işlediği kanaatine varan savcılık, 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını istedi.

Kaynak: Sabah

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ