Çocuklar sahnede devleşti

Drama ve tiyatro paylaşımı çalışmalarını 16 yıldır sürdüren drama sanatçısı Ebru Dalgıç, “Çocuklara Çocukla Tiyatro” adı altında bir proje çalışması başlattı.

Çocuklar sahnede devleşti
- A +

 


“Ebru Dalgıç Drama ve Tiyatro Paylaşım Atölyesi” çatısı altında başlatılan projenin ilk gösterimi, 6 Haziran’da Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Eğitim Araçları Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çocuk katılımcılar ile yaptıkları çalışmalarda sevgi, hoşgörü, duygusal zeka, özgüven, kendini doğru ifade edebilme gibi kişisel gelişime ivme kazandıran unsurlar üzerinde durduklarını belirten Dalgıç, “Çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı oluşturabilmesi amacıyla başlattığımız çalışmalarımız, tiyatro teknikleri ile dramatizasyon ve doğaçlama yeteneklerinin geliştirilmesini de kapsamaktadır. Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Eğitim Araçları Salonu’ndaki ilk gösterimizde, çocuk katılımcıların okullarında oynadıkları drama oyunları ve çocukların kendiliğinden kattıkları fikirlerle birleştirdikleri doğaçlamaları sergiledik. Uygulamamız, seyircilerin de büyük beğenisini kazandı” diye konuştu.

“Çocuklara Çocukla Tiyatro” projesiyle Bursa’da bir “ilk”e imza attıklarını dile getiren Dalgıç, önümüzdeki yıl ikincisini gerçekleştirmeyi amaçladıkları uygulama kapsamında, Bursa’nın çeşitli bölgelerindeki çocuk seyircilerle buluşarak, drama uygulamaları sergilemeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler