Çocuk yoğun bakım ünitesinde skandal

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesinde çekilen fotoğraflar bir skandalın kanıtı oldu. Hastanenin "en steril" olması gereken yoğun bakım ünitesi içinde kedi dışkısı olduğu ve bu dışkının 1 günden fazla orada kaldığı tespit edildi.

Çocuk yoğun bakım ünitesinde skandal
- A +

 

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nin bulunduğu 1. Kat'ta önceki gün dışkı gören hasta yakınları durumu hemen hastane görevlilerine bildirdi. Bir gün geçtikten sonra kötü koku da yayan dışkının temizlenmediğini görünce ise fotoğrafladılar.

"SORUMLULAR TESPİT EDİLECEK"


İki gündür temizlenmediği söylenen ve kedi dışkısı olduğu tahmin edilen pisliğin dün akşam saatlerine kadar hala temizlenmediği görülürken,çocuk yoğun bakım girişinde görüştüğümüz hastane gece sorumlusu ile güvenlik amiri, dışkının hala servis girişinde bulunduğunu tespit ettikten sonra "Kapılar açılıp kapandığı için kedi gözden kaçarak içeri girmiş olabilir. Hangi görevliye, kime temizlenmesini söylediklerini bilmediğimiz için tutanak tutacağız. Önce sorumluları belirlemeye çalışacağız. Sorumluların tespit edilmesi için gerekli soruşturmanın yapılacağını düşünüyorum" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler