Çobana işkence yaptıkları iddia edilen çift tutuklandı

Karaman'nın Başyayla İlçesi'ndeki Dilektaşı Yaylası'nda çobanlık yapan 16 yaşındaki A.İ.D., parfümlerini kullandığı gerekçesiyle koyunların sahibi 33 yaşındaki Hüseyin K. ve eşi 26 yaşındaki Zehra K. tarafından el ve ayaklarından ağaca bağlanıp, odunla dövülüp, kızgın demirle vücuduna bastırılarak işkence yapıldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Çobanın kendi kaldıkları çadıra girerek Zehra K.'ya ait çamaşırları aldığını öne süren çift tutuklandı.

Çobana işkence yaptıkları iddia edilen çift tutuklandı
- A +

 

Olay, geçen 6 Temmuz günü Dilektaşı Yaylası'nda meydana geldi. Aylık bin liraya daha önce babasının çobanlık yaptığı Hüseyin K.'nın yanında 4 yıldır çalışan A.İ.D., olay günü Hüseyin K. ve eşi Zehra K.'nın yaylada kaldıkları çadıra kendisini çağırıp, Zerha K.'nin parfümü kullandığı için kızdığını, Hüseyin K.'nın de başına odunla vurduğunu iddia etti.

KIZGIN DEMİRLE İŞKENCE

Başına aldığı iki odun darbesi sonucu bayıldığını anlatan A.İ.D., üzerine su dökerek ayıltıldıktan sonra Afganistan uyruklu diğer 2 çobanın yardımıyla kendisini el ve ayaklarından bir ağaca bağlandığını öne sürdü. Hüseyin K.'nin daha sonra odunla dövmeyi sürdürdüğünü ve eşinden ateşte ısıtmasını istediği kızgın demiri vücudunun çeşitli yerlerine bastığını iddia etti. 2 saat işkence gördüğünü ve 6 saat ağaçta bağlı kaldığını öne süren A.İ.D., gece yarısı ipleri çözüp kaçarak kurtulduğunu belirtti.

Koyunlar nedeniyle üstünün koktuğunu ve bu nedenle de günlük duş aldığını belirten A.İ.D., parfümü kullanmak için de patronundan izin aldığını söyledi. Kurtulan A.İ.D. durumu babası Mehmet D.'ye anlattı. Ailenin şikayeti üzerine Hüseyin K., eşi Zehra K. ve Afgan 2 çoban gözaltına alındı. Çift tutuklanırken, 2 çoban tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KADINA AİT KIYAFETLERİ ALDIĞI İDDİASI

Hüseyin K. ve eşi Zehra K.'nın, ifadesinde, olay günü misafirlerini geçirip kendi kaldıkları çadıra döndüklerini, bu sırada A.İ.D.'yi çadırlarında yakaladıklarını belirterek, Zehra K.'ya ait kıyafetleri çobanın kaldığı çadırda bulduklarını öne sürdükleri öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler