Cinoğlu, Noyan'ı yalanladı!

Bursaspor eski Başkanlardan Remzi Cinoğlu, Timur Noyan hakkında yazılı basın açıklaması yaptı. Vamatex reklamını kendisinin aldığını belirten Timur Noyan için sert ifadeler kullandı.

Cinoğlu, Noyan'ı yalanladı!
- A +

 

16.05.2015 tarihinde yapılan BURSASPOR 51. Olağan Genel Kurulunda  2. Başkan adayı olarak konuşan TİMUR NOYAN’ın, benim başkanlık dönemim olan 1996-1998 yıllarında kulübe yapılan    bağış ve reklam konularındaki  asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı  söylemlerinin , kamuoyunu yanılttığı, isim vermeksizin benim başkanlık dönemimi, yaptıklarımı hedef aldığı,  kamuoyu nezdinde beni yıpratmaya ve saygınlığımı zedelemeye yönelik olduğu görüldüğünden TİMUR NOYAN’ın  sözkonusu söylemleriyle  ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur:

Timur Noyan, sözkonusu söyleminde, … şov yapmayla bu işler olmaz, parayı verip öyle konuşsunlar, 1996 yılında kulübe  okul yapılsın diye 800 000-dolar bağışladım, …ben bugüne kadar verdiğim hiçbir parayı geri almadım, … o dönem kulübe vamatex reklamını ben aldım… demiştir.Ancak bu söylemlerin tümü gerçek dışı, asılsız  olup, tamamen kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

Çünkü,   benim başkanlık dönemim olan  1996-1998 yıllarında kulübün basın sözcülüğünü yapan Timur Noyan, değil 800 000-dolar, 1 –dolar dahi kulübe bağışlamamış,  para vermişse bile verdiği parayı son kuruşuna kadar geri almıştır.O dönemde kulübe bağış yapan tek kişi bendim  ve  kulübe 335 000-dolar bağışlamıştım.Gerekir ise, bu durum,  1996-1998 sezonuna ait tüm defterlerin Maliye tarafından veya yargıya başvurularak  Bilirkişi tarafından yapılacak inceleme sonucu net olarak ortaya çıkacaktır.

Ayrıca o dönemde vamatex le işbirliği içerisinde bulunmam sebebiyle, bu durumu kulüp lehine çevirmek ve kulübe gelir temin etmek için, birtakım girişimlerde bulundum ve vamatex firmasının kulübe reklam vermesini sağladım.Bu durumun Timur Noyan’la uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur, hatta durum kesinleşinceye kadar konudan Timur Noyan’ın haberi bile yoktu.

Tüm bunlardan görüleceği üzere, Timur Noyan’ın sözkonusu söylemleri, asılsız, gerçek dışı olup,  maksatlı bir şekilde kamuoyunu yanıltarak,  bir yandan beni kamuoyu nezdinde yıpratmaya saygınlığımı zedelemeye, öte yandan adeta kamuoyunda sözde geçmişte  yaptıklarının ileride  yapacaklarının teminatı olduğu  güvenini vermeye çalışarak kamuoyu nezdinde kendini yükseltmeye yöneliktir.

Bu itibarla, Timur Noyan’ın yukarıda belirtilen gerçek dışı, asılsız söylemlerini tekzip ediyorum.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

REMZİ CİNOĞLU

Yorum Ekle

İlgili Haberler