Çin'den flaş aşı açıklaması!

Çin, 4'ü 3. aşamada olmak üzere 11 aday aşının klinik deneylerden geçirildiğini duyurdu. Bu haberi ise Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Vang Çigang, devlete ait CGTN televizyonunda yaptığı açıklamayla kamuoyunu bilgilendirdi. Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nde biyogüvenlik uzmanı Vu Guiçen de 3. aşama klinik testlerde şu ana kadar pürüz yaşanmadığından halkın kasım ya da aralık ayında Kovid-19 aşılarını vurdurmaya başlayabileceğini vurguladı.

Çin'den flaş aşı açıklaması!
- A +

 

Yeni tip korona virüs (KOVİD-19) Vuhan'da başlayarak tüm dünyayı etkisi altına aldı. 30 milyondan fazla kişiyi etkisi altına alan virüsün tamamen ortadan kaldırılması için aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

ÜÇÜNCÜ AŞAMAYA GELİNDİ

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Vang Çigang, devlete ait CGTN televizyonunda yayınlanan açıklamasında, bugüne kadar 4'ü 3. aşamada olmak üzere 11 aday aşının klinik deneylerden geçirildiğini açıkladı.

Vang, Pekin'de Küresel Bilim ve Yaşam Sağlığı Forumu'nda yaptığı konuşmada, Çin'in Kovid-19 aşılarıyla paralellik gösteren 5 teknik rota geliştirilmesini teşvik ettiğini de söyledi.

KASIM YA DA ARALIK AYINDA AŞI YAPILABİLİR

Aday 4 aşıdan birinin, Çinli biyoeczacılık şirketi CanSino Biologics tarafından geliştirildiği, diğerlerinde etkisiz hale getirilmiş virüsle çalışıldığı belirtildi.


Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nde biyogüvenlik uzmanı Vu Guiçen de 3. aşama klinik testlerde şu ana kadar pürüz yaşanmadığından halkın kasım ya da aralık ayında Kovid-19 aşılarını vurdurmaya başlayabileceğini vurguladı.

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 30 milyon 372 bini geçmişti.

İlgili haber için tıklayın.

Silaj makinesi çiftçinin kolunu kopardı

Yorum Ekle

İlgili Haberler