Cinayeti özel ekip çözecek

Suikasta kurban giden Kandıra Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün katillerini, 8 dedektiften oluşan özel bir ekip arıyor. İlk tespitler, terör saldırısı değil mafya parmağına işaret ediyor

Cinayeti özel ekip çözecek
- A +

 


Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesini aydınlatmak üzere, özel bir ekip kuruldu. Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı İstihbarat, KOM, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Daireler'inden gelen 8 dedektif, suikastın perde arkasını aralıyor. 18 Haziran'daki saldırıyla ilgili bulgular mafyayı işaret ediyor. Olayın gerçekleştiği bölgede bir dizi inceleme yapıldı. Olay saatinde bölgede baz kayıtları incelenerek, sinyal veren telefonlar tespit edildi.

ARAÇ ÇALINTI, PLAKA SAHTE
Olaydan hemen sonra ağaçlık alana terk edilen kırmızı renkli Toyota marka aracında çalıntı ve sahte plakalı olduğu belirlenirken, şimdi aracın ne zaman, nerede ve hangi çete tarafından çalındığı tespit edilmeye çalışılıyor. Bir yandan da MOBESE ve güvenlik kameralarından da saldırganların eşkali araştırılıyor. Kamera görüntülerinden, İsmet Aktürk'ün olaydan önce takip edildiği de saptandı. Kendi halinde bir kişiliğe sahip olduğu belirtilen Aktürk'ün son dönemde cezaevinde kalan bazı hükümlülerden ve dışarıdaki bağlantılarından tehdit aldığı öne sürüldü. Aktürk'ün geçmişte görev yaptığı illerde terör örgütleri tarafından tehdit edilmediği ve bu örgütler tarafından hedef alınmadığı, bu durumun da saldırının mafya bağlantısı ihtimalini güçlendirdiği belirtiliyor. Özel ekip tarafından yürütülen titiz çalışmayla suikastı gerçekleştiren tetikçilerin yakalanmasının an meselesi olduğu öğrenildi. İstiharat, KOM, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Dairelerinden oluşturulan ekibin soruşturmayı derinleştirerek sürdürdüğü kaydedildi Kocaeli'nde bulunan Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk, 18 Haziran günü Yeşilova ışıklar mevkisinde silahlı saldırıya uğramış, vücuduna isabet eden 3 kurşunla yaşamını yitirmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler