Çin zulmüne bir tepki de gençlikten

Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları, Doğu Türkistan’da yapılan Çin zulmünü protesto etti.

Çin zulmüne bir tepki de gençlikten
- A +

 

Müzekker SUBAŞI BURSA.COM

Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü protesto amaçlı Cuma namazı sonrası Orhangazi Parkı’nda eylem düzenleyen Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları üyeleri, “Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır” yazılı pankartla tepkilerini dile getirdi.

Eylemde basın açıklaması yapan Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Arslan, “Seçim öncesi ülke ülke, gezerek sadece siyasi kaygılar için bir gruba ait okulları kapamak için ricacı oldunuz. Peki Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin canları bu okullardan daha mı ucuz, daha mı kıymetsiz ki bunun için yeterli girişimde bulunmuyorsunuz” dedi.

Cumhurbaşkanını, Başbakan başta olmak üzere Meclis’teki siyasi partileri de Çin Hükümeti ve vatandaşları tarafından Doğu Türkistan’da katledilen Müslümanlar için hiçbir şey yapmamakla suçlayan Arslan, “Görüldüğü gibi ümmet in derdiyle dertlere gene Saadet Partisi Milli Görüş olmuştur. Doğu Türkistan’daki Müslümanların kurtarılması için yaptığımız bir girişim sonucu bir kısım kardeşimiz Türkiye ye getirilmiştir.  Ancak unutmamalıyız ki Doğu Türkistan’ın nüfusu 40 milyondur. Biz milli görüşçüler olarak tekrar hatırlatıyor uz bu İslam ülkelerinde ve Müslümanlar arasında yaşanan bu sıkıntının tek çözümü İslam Birliği’nin kurulmasıdır” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler