Çılgın çiftten İstiklal’de mehteranlı düğün

Boğaziçi Köprüsü’nde geçtiğimiz yıl kız arkadaşı Senem Yagar’a evlilik teklifinde bulunan Ferit Cebe, İstiklal Caddesi’nde yaptığı mehterli düğün yürüyüşü ile dünyaevine girdi. Genç çiftin düğün yürüyüşü çevredeki vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Çılgın çiftten İstiklal’de mehteranlı düğün
- A +

 

Ferit Cebe, geçtiğimiz yıl anaokulu öğretmeni Senem Yagar ile tanıştıktan sonra Kasım ayında oldukça ilginç bir yöntemle Boğaziçi Köprüsü üzerinde trafiği durdurup kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunmuştu. Nişan törenine atla giden Ferit Cebe, bu kez de İstiklal Caddesi’nde mehter eşliğinde düğün yürüyüşü yaptı. Karaköy’den tramvayla İstiklal Caddesi’ne çıkan çiftin düğün yürüyüşü Taksim Atatürk Anıtı’nda son buldu. Yürüyüş esnasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan genç çift zaman zaman yürümekte zorlandı. Fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları kırmayan çift sık sık vatandaşları selamladı. Elinden Osmanlı tuğrasını düşürmeyen Ferit Cebe, “İnşallah böyle evlilikler her Türk erkeğine kısmet olur. Kadınlarımızın değerini bilelim. Başkalarına gösterdiğimiz özeni kendi annelerimize, eşlerimize de gösterelim. Dünyanın her yerinde kadınlara saygılarımı sunuyorum” dedi.

İlginç bir şekilde evlilik teklifinde bulunduğunu ifade eden Ferit Cebe, “16 Kasım 2014’te Boğaziçi Köprüsü’nde kız arkadaşıma evlilik teklifi etmiştim. Nişanıma da atın üstünde gitmiştim. İstanbul’un gözbebeği Taksim’de bu özel günümüzü kutlamak istedik. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZ OSMANLI TORUNLARIYIZ VE TÜRK’ÜZ”

Taksim’de mehter eşliğinde yürüme fikrini beraber aldıklarını belirten Senem Cebe ise, “Sonuçta hepimiz Osmanlı torunlarıyız ve Türk’üz. Bu kadar mükemmel olacağını beklemiyordum. İnsanların tepkisi de çok güzel. Hayatımın en güzel günü” ifadelerini kullandı.

Yapılan yürüyüşe çok şaşıran Fidel Akdemir isimli vatandaş, “Görünce çok şaşırdım ve onların adına çok mutlu oldum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bende evlenirsem böyle bir şey yapmayı düşünürüm“ diye konuştu.

Mehter eşliğinde yürüyüşü anlamlı bulan Mahmut Şahin isimli vatandaş ise, “Daha önce böyle bir şey ile karşılaşmamıştım. Her Türk gencini böyle görmek istiyorum. Bunlar bizim değerlerimiz, sonuna kadar destekliyorum. Var olsun, şen olsun” dedi.

Taksim Atatürk Anıtı’na gelen çift, burada kendilerine ilgi gösteren vatandaşlara nikâh şekeri dağıttı. Ardından kendilerini bekleyen faytona binerek düğün salonunun yolunu tuttu.

Yorum Ekle