CHP'liler ateş püskürdü!

CHP Bursa milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP İnegöl İlçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyerek, Atatürk ile ilgili paylaşımından dolayı İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan’ın istifasını istediler.

CHP'liler ateş püskürdü!
- A +

 

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan'ın Atatürk ile ilgili paylaşımlarını, "Bu bir sürecin sonudur. 2014 yılında Yenişehir’e atanan bu arkadaşımız valinin özel oluru ile neden yeniden İnegöl’e gelmiştir? Bu doğrudan valiyi sorumlu kılmaktadır. Bu kişinin Eğitim Bir-Sen’li olduğunu da göz önünde bulundurursak bunun siyasi bir anlayış olduğunu görmek zorundayız. Bu arkadaşın bir an önce buradan istifa ederek AKP’nin saflarında siyasi mücadele yapması gerekiyor. Bu ne milli eğitime, ne Türkiye Devletine yakışıyor. Bir an önce istifa etmesi gerekiyor. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Bu adamların bu ülkede geldikleri nokta mevcut siyasal yapının getirdiği noktadır. Tam bir AKP kadrosunun adamıdır. Bu adama bir an önce eğitimden el çektirilmesi gerekiyor" dedi.

HER YERDE KADROLAŞIYORLAR

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise mevcut iktidarın her alanda siyasal kadrolaşmayı ön planda tuttuğunu söyleyerek, “Bunu eğitimde de yaptıklarını görüyoruz. Eğitim Bir-Sen’li olmayan öğretmenler kadrolara alınmıyor. Mahkemeleri kazandıkları halde mahkemelerin kararları hiçe sayılıp, müdürler görevden alınıyor. Bu kadrolaşmalar her yerde geçerlidir. Sadece kadrolaşma amacıyla insanları mülakatlarda eliyorlar. Yaşanan olayı kınıyoruz. Büyük Atatürk’e dil uzatan bu insanın görevden alınması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ALLAH’A ŞİRK KOŞMUŞTUR

CHP İnegöl İlçe Başkanı Engin Başar ise “Kutsal ayların en hayırlısının başladığı bir günde böyle bir açıklama yapmayı arzu etmezdik. Ancak, kardeşlik ve barışa ihtiyaç duyduğumuz bir süreçte birçok erdemi içinde barındıran Ramazanın alet edilerek ülkemizin kurucusu ve bizleri kulluktan vatandaşlığa taşıyan Büyük Atatürk'ü hedef alan ilçemiz Milli Eğitim Şube Müdürü olan Mustafa Karaarslan'ı paylaşımlarından dolayı kınıyoruz. Oturduğu makamın baş köşesinde resmi olan Atatürk'e dil uzatarak ve daha vahimi kendisini Yüce Allah'a şirk koşarak cennete ve cehenneme kimlerin gittiğinin çetelesini tutmakla görevlendirilmiş sanan kişi derhal tüm halkımızdan özür dileyip, Atatürk'ün resminin altındaki koltuğu boşaltması gerektiğini düşünmekteyiz” dedi. İlçe Cumhuriyet Savcısını da göreve davet eden Başar; “Bu konuda İnegöl Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Bursa Valisi'nin de duyarlı davranacağını umut ediyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler