CHP’li vekil paraları balonla uçurdu

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Heykel PTT Merkez Müdürlüğü ATM makinelerinde kaybolan 285 bin liranın bulunmamasını ilginç bir şekilde protesto etti.

CHP’li vekil paraları balonla uçurdu
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

 Bursa Heykel PTT Merkez Müdürlüğü önünde protesto eylemi yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, temsili paraları balonlara bağlayarak havaya uçurdu. Bursa Heykel PTT Merkez Müdürlüğü ATM makinelerinde kaybolan 285 bin liranın bulunmadığını ve PTT yetkililerinin konuyla ilgilenmediğini ifade eden Sarıbal, “Sadece bir kontrolör marifetiyle bu parayı bulma yolua gitmişler, adli mercilere başvurmamışlardır. Merkez müdürü başta olmak üzere diğer sorumlular, hiçbir işlem yapılmamakla beraber paraların kayboluşunun üstü örtülmeye ve yok edilmesi için müsama gösterilmiştir” dedi.

285 bin liranın kaybolmasına ilişkin gayrı ciddi çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Sarıbal, “Kurumun ve halkın parasının böylesine sorumsuzca kaybolmasına seyirci olanları protesto ediyoruz. Böyle giderse bu ne ilk ne de son olacak. Paraların akıbetinin belirsizliğini bu konuda kurum yönetimine herhangi bir yaptırımda bulunulmamasını protesto ediyor, paraların uçmuş olabileceğini var sayarak balonları gökyüzüne bırakıyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler