sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


CHP’li iki belediye 75 işçiyi kapı dışarı etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘Taşeron işçiler CHP iktidarında kadroya geçecekler’ derken CHP’li Sarıyer ve Bakırköy belediyeleri 59’u tiyatro sanatçısı 16’sı park ve bahçe işçisi 75 taşeron işçiyi kapı önüne koydu.

CHP’li iki belediye 75 işçiyi kapı dışarı etti
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim meydanlarında ‘Taşeron işçiler hangi partiden olursa olsun CHP iktidarında kadroya geçecekler’ derken CHP’li Sarıyer ve Bakırköy belediyeleri 59’u tiyatro sanatçısı 16’sı park ve bahçe işçisi 75 taşeron işçiyi kapı önüne koydu. Haklarını aramak için Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne giden taşeron işçiler, özel güvenlikçilerce darp edilerek kapı dışarı edilince, bina önünde açlık grevine başladılar.

Zabıtaları üzerimize saldılar

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri öncesinde mitinglerde taşeron işçilere kadro sözü verirken, İstanbul’da CHP’li Sarıyer ve Bakırköy belediyeleri ise 75 taşeron çalışanını seçim öncesinde kapıya koydu. Sarıyer Belediyesi’nde çalışırken 20 Mayıs’ta çıkarılan 16 taşeron işçi işçinin sözcüsü Güven Darcanlı, hiçbir gerekçe gösterilmeden iş akitlerinin feshedildiğini belirterek “Hakkımızı arayınca da, belediye zabıtaları bize saldırdı”dedi.

Kılıçdaroğlu ile görüşemedik

Seçim sürecinde olayın basına yansımaması için CHP Genel Merkezi’nden çağrı aldıklarını ifade eden Güven Darcanlı, “Kılıçdaroğlu ile görüşme isteğimizi ilettik. Mağduriyetimizi anlattık. Onun ‘Tüm taşeron işçiler kadroya’ dediğini aktardık. Seçim çalışmasında olduğunu söylediler. ‘Bekleriz’ deyince özel güvenlik dahil 100 kişi ile bize saldırıp dışarı attılar. Biz de bir haftadır CHP Genel Merkezi yanında açlık grevi yapıyoruz. Dün de yine bize fiziki müdahalede bulundular. Biz sadece haklarımızın verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

TİYATROCULARI DA ATTILAR

CHP’li Bakırköy Belediyesi de, önceki gün Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun 59 sözleşmeli sanatçısını işten çıkardı. 59 sözleşmeli oyuncunun 2016 yılına kadar toplu iş sözleşmesi bulunduğu halde  hiçbir hukuki gerekçe gösterilmedan işten atıldığı öğrenildi. Oyuncu Güneş Kozal,CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun AKM’yi restore etme sözüne hatırlatarak, “AKM’yi yapsanız ne olacak içinde oynayacak oyuncu kalmadıktan sonra” diye tepki gösterdi.

 

(Star)

Yorum Ekle