CHP'den Nestle direnişine destek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zafer Yıldız, CHP milletvekilleri Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu Karacabey’deki Nestle Fabrikası’nda eylem yapan işçileri ziyaret etti.

CHP'den Nestle direnişine destek
- A +

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zafer Yıldız, CHP milletvekilleri Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil,  Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu  Karacabey’deki  Nestle Fabrikası’nda direnişlerini sürdüren işçileri  ziyaret etti.

Bilindiği gibi Nestle Fabrikası’nda çalışmaktayken Öz Gıda-İş Sendikası ile işveren arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesini eleştirdikleri ve bilahare TEKGIDA-İŞ Sendikası’na üye olmaları üzerine de haksız bir şekilde işten çıkarılan işçilerin mücadelesi hala devam ediyor.

CHP’liler bu ziyaretlerinde, yaklaşık bir yıldır emek mücadelesi veren bu işçilerle her zaman dayanışma içinde olduklarını, haklarını alıncaya kadar da desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

Direnişçi işçiler de, CHP’lilerin bu ziyaretinden çok memnun olduklarını, CHP İl Örgütü ve milletvekillerinin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini söyleyerek, bu dayanışmanın mücadelelerine güç kattığını ifade etti

Yorum Ekle

İlgili Haberler