CHP'deki fire o mu?

TBMM Başkanlık seçimlerinin ilk turunda 5 fire veren CHP'de 'olağan şüpheliler' arasında yer alan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, "Ben siyasi etik ne gerektiriyorsa onu yaptım" dedi.

CHP'deki fire o mu?
- A +

 

CHP Antalya Milletvekili ve partinin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, TMBB Başkanlık seçimleri için yapılan ilk tur oylamada 125 oy aldı. 132 milletvekili bulunan partide siyasi kulislere göre CHP oylamada 5 fire verdi. CHP'de Baykal'a oy vermeyen milletvekilleri içinde 'olağan şüpheliler' içinde yer alan Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, "Ben, 'Umarım oy vermeyen sayısı bir kişi olmaz' diye düşünüyordum. Öyle olsaydı o verilmeyen oy direkt bana yazılacaktı" dedi. Akaydın, oyunun rengine ilişkin "Ben siyasi etik ne gerektiriyorsa onu yaptım. Kimsenin merakı olmasın" dedi.

Antalya'da 2009 yerel seçimlerinde dönemin genel başkanı Baykal, Akdeniz Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Akaydın'ı Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday göstermişti. CHP Akaydın'la Antalya'da yerel seçimleri kazanırken ikilinin arası partinin il kongresi sürecinde açıldı. Akaydın'ın 18 Nisan 2012 tarihinde belediyenin hizmet tanıtım toplantısında sarf ettiği "Arkadaşlar ben 'Kral çıplak' dedim. Kral çıplak. Kral cıscıplak. Ama kızdırırlarsa daha da cıplatırım" sözlerinin ardından Baykal'la arası bozuldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler