CHP birinci sıra adayı çalmadık kapı bırakmıyor

CHP Bursa birinci sıra milletvekili adayı Lale Karabıyık, partisini iktidara taşımak adına, ne gece ne gündüz diyor. İktidar yarışı adına, âdeta her Bursalıya ulaşmaya çalışan Lale Hoca, partisinin seçim bildirgesini her seçmene anlatma çabasında.

CHP birinci sıra adayı çalmadık kapı bırakmıyor
- A +

 

Lale Karabıyık, partililerin oylarıyla, Bursa’dan birinci sırada yer alan bir kadın aday olmanın onur ve sorumluluğunun kolay olmadığını belirtti. Partisinin, “Yaşanacak Bir Türkiye” vizyonu ile yürüttüğü seçim sürecinde, Bursalılarla buluşabilmesi için iktidarlarında neler yapacaklarını anlatan Karabıyık, konuşmalarında “İnsanımızın sadece geçim derdi yok, ayrıştırmaların ötekileştirmelerin açtığı yaraları da biz kapatacağız.” sözlerine yer verdi. Ekonomi profesörü olan Lale Hoca, CHP’nin ekonomi alanındaki vaatlerine yönelik eleştirilerin haksız olduğunu, iktidar olduklarında bu projelerin harfiyen yerine getirileceğini belirtti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı görkemli ve coşkulu geçen Bursa mitinginin kendilerini daha da yüreklendirdiğini, güçlendirdiğini belirten Prof. Dr. Lale Karabıyık, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesi toplantısında açıkladığı ve ana hatları hakkında bilgi verdiği Merkez Türkiye Projesi, Türkiye’nin pek çok önemli özelliğinden aynı anda yararlanacak ve ülkemizin ekonomik ve sosyal alanlardaki ilerlemesinde büyük rol oynayacak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en önemli projelerinden bir tanesidir.” dedi.


Karabıyık, dün de Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen, dünyanın en kaliteli enginarlarının yetiştirildiği 8. Hasanağa Enginar Festivaline katıldı. Festivalde konuklarla tek tek ilgilenen Karabıyık, tarım çalışanlarının sorunlarına, bu sorunlara yönelik CHP’nin çözüm önerilerine, vaatlerine desteklerine değindi. Yüz Yılın Projesi ile ilgili olarak da “Merkez Türkiye Projesi, tam anlamıyla Türkiye’ye uluslararası pazarda ihtiyacı olan ivmeyi kazandıracak, bunun yanında yatırımların artmasını sağlayacak, gençlere nitelikli iş fırsatları ve ekonomide verimlilik sağlayacak bir proje.” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler