sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


ÇGD ve BGC'den ortak kınama!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, Gazete Bursa muhabiri Mehmet Ali İncioğlu'nun, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen İnovasyon konulu toplantıya 'gazete adına davet yapılmasına rağmen' alınmamasını ortak bir açıklama ile kınadı.

ÇGD ve BGC'den ortak kınama!
- A +

 

Akreditasyon uygulamasının her zaman bir sıkıntı olmakla birlikte günümüz Türkiye’sinde artık sansür boyutlarına yükselen bir problem haline geldiğini ifade edilen açıklamada, “Kim tarafından uygulanırsa uygulansın, ayrımcı ve ötekileştirici anlayışı yansıtan bu uygulama, anayasal güvence altındaki basın ve ifade özgürlüğünü ihlaldir. Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve ÇGD olarak uygulamadan duyduğumuz rahatsızlığı ifade ediyor, BTSO yönetimini, uygulamayı gerçekleştirenler hakkında gerekli uyarıları yapmaya davet ediyoruz” denildi.

Bursa medyasının kamuoyunu bilgilendirme görevi olduğu ve halkın haber alma özgürlüğü adına görev yaptığı hatırlatılan açıklamada, akreditasyonun aynı zamanda eşitlik ilkesine de aykırı olduğuna vurgu yapıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler