Cezaevi firarisi polisi bıçakladı

Adana'da cezaevi firarisi bir kişi kendisini yakalamak isteyen polisi bıçaklayınca silahla vurularak etkisiz hale getirildi. İki yaralı da hastaneye kaldırıldı.

Cezaevi firarisi polisi bıçakladı
- A +

 

Edinilen bilgiye göre, Teyfik Uysallar bir süre önce cezaevinden firar etti. Uysallar'ın Adana'da olduğunu belirleyen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri, sokakta görev yapan güven tim polislerine şahsın fotoğrafını dagğıtarak görüldüğü yerde yakalanmasını istedi.

Seyhan ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi'nde ara sokaklarda gezen güven tim ekipleri Uysallar'a benzeyen bir şahıs görüp "dur" ihtarında bulundu. Ancak şahıs polisin uyarısına rağmen kaçtı. Polis ise şahsı kovalamaya başladı. Şahıs Yenibaraj Mahallesi'ne geldiği sırada duvar kenarına saklanıp, koşarak gelen polis Mustafa Akgündüz'ü (38) karnının iki yerinden bıçaklayıp kaçmaya başladı. Bu arada diğer polisler arkadaşının yaralandığını görünce şahsa ateş ederek etkisiz hale getirdi. Polisler daha sonra hem arkadaşları hem de zanlı yaralı için ambulans istedi. Ancak Akgündüz aşırı derece kan kaybetmeye başlayınca arkadaşları kendi imkanlarıyla Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürdü. Karnında derin iki kesik oluşan Akgündüz hemen ameliyata alındı. Polis yaralanan zanlıyı da ambulans ile aynı hastaneye getirdi. Yaralı sedye ile acil servise götürülürken "Polisi hasmım sandım o yüzden bıçakladım" diye bağırdı. Yapılan kimlik kontrolünde zanlının cezaevi firarisi olan Teyfik Uysallar olduğu belirlendi. Uysallar ilk müdahalenin ardından Adana Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 

Yorum Ekle