Reklamı AçReklamı Kapat

"Çevreyi hor gören geleceği zor görür"

Bursa Abdurrahman Vardar İlkokulu minik öğrencileri 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle mahalledeki çöpleri toplayarak örnek oldu. Aynı zamanda taşıdıkları çevreyle ilgili dövizlerle duyarlı olduklarını gösterdiler.

"Çevreyi hor gören geleceği zor görür"
- A +

 

Dünya Çevre Günü Projesi kapsamında minik öğrenciler, çevreyle ilgili dövizler hazırlayarak, okul müdürleri, sınıf öğretmenleri ve velilerle birlikte önce okul bahçesi çevrede bulunan sokaklarda ki çöpleri topladı.

Büyüklere örnek olan minik öğrenciler, “Bizler temiz bir dünya istiyoruz, hiçbir çocuk çevre kirliliğinden zarar görmesin, yeşillikler yok olmasın, nefesimiz tükenmesin, temiz oksijen alıp yeşilliklerde koşmak ve temiz su içmek istiyoruz. Büyüklerimizi ve yetkililerimizi çevre kirliliği konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Çevremizi bizler koruyacağız.” dedi.

Minik öğrenciler aynı zamanda taşıdıkları dövizlerle de duyarlı olduklarını gösterip, büyüklerini çevreye duyarlı olmaya davet ettiler.
Özellikle bir öğrencinin taşıdığı “Çevreyi hor gören geleceği zor görür.” dövizi yapılan etkinliği en güzel anlatan cümlelerden biri olarak ön plana çıktı. Çevre sakinleri de yapılan etkinliğe alkışlarla destek verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler