Çerçevesi olmayan iPhone'lar geliyor

Yeni gelen raporlara göre yakında Apple da çerçevesiz ekran modasına uyacak.

Çerçevesi olmayan iPhone'lar geliyor
- A +

 

 

Apple'ın birçok rakibi şimdiye kadar 2015 yılı için kozlarını oynadı. Şimdi ise sıra Apple'a geliyor. Apple yine akıllı telefon pazarında iddialı modeller hazırlamak için uzun bir süredir çalışmalarını yürütüyor. Son olarak bu modellerden iPhone 6s'in ön kamerasının LED flaşlı olacağı iddia edilmişti. Şimdi ise çerçevesiz iPhoneiddiaları ortaya atıldı.

Tedarik zinciri TPK tarafından verilen bilgilere göre Apple, iPhoneekranlarında kullandığı hücre teknolojisini değiştirme kararı aldı. Belirtilene göre bu değişim ile beraber ilerleyen zamanlardaçerçevesiz ekrana sahip iPhone'lar görmeye başlayacağız.

Diğer taraftan TPK, yeni geliştirdiği bir ekranda, ince bir film ile lamine edilmiş cam üzerine cam alt tabaka kombinasyonu kullanıyor. Ancak şirketin bu şekilde yapabileceği en ince ekran8.5mm kalınlığa sahip olabiliyor. TPK bu kalınlığı ise Apple için7.1mm seviyelerine düşürebileceğine inanıyor. Ancak bu gelişimin 2016 veya ötesinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu yüzden bu yıl çıkarılacak iPhone'larda değil ancak en azından gelecek seneki iPhone'larda çerçevesiz ekranlı iPhone görebiliriz.

Yorum Ekle

İlgili Haberler