Cenazeye bir tek onlar gelmedi

Türkiye siyaset tarihinin yarım asrında görev alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Meclis'te son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye bir tek onlar gelmedi
- A +

 


Tören için ilk gelen lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Arkasından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da tören için yerini aldı. Yanyana duran Bahçeli ve Kılıçdaroğlu tokalaştı.

Törene katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, en yaşlı üye sıfatıyla Meclis'i açması beklenen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan Tansu Çiller, bakanlar, CHP ve MHP'li milletvekilleri de yer alıyor.

HDP TÖRENE KATILMADI

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Meclis'te düzenlenen veda törenine HDP'den hiçbir ismin katılmaması dikkat çekti.

PERVİN BULDAN SİNYALİ VERMİŞTİ

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ölümünün ardından iş , sanat ve siyaset dünyasından birçok isim mesaj yayımladı. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da Twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Buldan mesajında Demirel için "Hesap vermeden gidenlerden" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler