Cem Yılmaz: Benim yerim çalışanların yanıdır

Hepsiburada'ya bağlı olarak hizmet veren Hepsijet kuryeleri önerilen zammı kabul etmeyince sözleşmeleri feshedildi. Firmanın reklamlarında oynayan Cem Yılmaz çalışanlara desteğini açıkladı.

Cem Yılmaz: Benim yerim çalışanların yanıdır
- A +

 

Trendyol’un ardından Hepsijet kuryeleri de çalışma koşullarının ağırlığı ve kendilerine önerilen zammı kabul etmedikleri için Ankara, Karaman, İstanbul ve birkaç ilde daha kontak kapatma kararı aldı. 

Kuryeler çalışmayı reddederken paket başına aldıkları ücret 3 lira 75 kuruş. Yönetimin teklif ettiği yeni ücret ise 4 lira 75 kuruş oldu. 

Teklif edilen zammın düşüklüğü nedeniyle kuryelerin aylık kazançlarının asgari ücretin altında kalma olasılığı oldukça yüksek.

CEM YILMAZ'DAN HEPSİJET KURYELERİNE DESTEK

Toplumun geniş kesimlerinden Hepsijet kuryelerine destek gelirken firmanın reklamlarında oynayak ünlü komedyen Cem Yılmaz da sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Cem Yılmaz, "Benim yerim çalışanın yanıdır. En kısa zamanda sorunların çözülmesi temenni ederim.Böyle zamanlarda doğru neyse onun olmasını gönülden isterim.Bu konuda tavrım nettir. #Hepsijet ilgilenip benim destek olmamı isteyen arkadaşlara duyurumdur." ifadelerini kullandı. 

İlgili haber için tıklayın.

18 yaşındaki kıza patronundan iğrenç taciz!

Yorum Ekle

İlgili Haberler