ÇEK Lisesi’ne ilk kazma vuruldu

Çağdaş Eğitim Kooperatifi 3 Mart Anadolu – Fen Lisesi’ne 25 Temmuz’da yapılacak temel atma töreni öncesinde ilk kazma vuruldu. 7 bin 500 metrekarelik alana kurulacak toplam 34 derslikli lisede, çok amaçlı salon ve laboratuvarlar bulunuyor. Zenginleştirilmiş programlarla özel ve üstün yetenekli öğrencilerin eğitim ve öğretimine olanak da sağlanacak.

ÇEK Lisesi’ne ilk kazma vuruldu
- A +

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılında hizmete açılması planlanan liseden, yurt genelinde başarılı ancak, maddi durumu elverişsiz öğrenciler de yararlanabilecek. Hafriyat çalışmasını Emanet Komisyonu Başkanı Mümin Ceyhan, mimarlar Selim Lümalı ve Melis Ermutlu ile birlikte yerinde inceleyen ÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arabacı, “Anaokulundan Üniversiteye” hedefinde, bir projeyi daha yaşama geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

 “İMECE” GELENEĞİ…

Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ne ait anaokulu, ilkokul, ortaokul, yükseköğrenim karma öğrenci yurdu, ortaöğretim kız öğrenci yurdu ile kültür merkezinin Bursalıların katkılarıyla yapıldığını anımsatan Arabacı, şöyle devam etti: “’İmece’ geleneğinden yola çıkarak Bursa’ya aydınlanma yuvalarını kazandırdık. Şimdi sırada lisemiz var. Lisemizin 15 milyon liraya mal olmasını bekliyoruz. İnşaat aşamasında demir ve çimentoya ihtiyaç duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ayni ve nakdi bağışlar ve gönüllü desteklerle lisenin belirlenen sürede bitirmeyi hedefliyoruz.”

 “YETERLİ GÖRMÜYORUZ”

Arabacı, birlikte yapılan okullar, yurtlar ve buradan yetişen çocukların, gelece umutla bakmamızda güç ve cesaret verdiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Çağdaş Eğitim Kooperatifi, olağan insanların olağanüstü işler başardığı kurumun adıdır. Yapılanları yeterli görmüyoruz. O nedenle, farklı dünya görüşlerimiz, farklı siyasal düşüncelerimiz, farklı önerilerimiz de olsa, laik ve demokratik bir Türkiye ortak paydasında buluşabilen herkesi hedefimize ortak olmaya, geleceğin aydınlık Türkiye’sine katkıda bulunmaya çağırıyoruz.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler