Çay ve meşrubat yasağı vatandaşı şaşırttı

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ne bağlı Değirmendere sahil şeridindeki çay bahçelerinde uygulanan meşrubat ve yiyecek yasağı, vatandaşları çileden çıkarttı. Oy kullandıktan sonra sahildeki çay bahçelerine gelen aileler yasağa anlam veremediklerini söylediler.

Çay ve meşrubat yasağı vatandaşı şaşırttı
- A +

 

İzmit ve bir çok ilçede bulunan işletmelerde, alkolsüz içecek olan meşrubat, çay ve kahve servisi yapılırken, Gölcük'ün Değirmendere Semti'nde bulunan Çay Bahçeleri camlarına 'YSK kararı gereği işletmemiz saat 17.00'ye kadar kapalıdır' yazıları asıldı. İşletmelerde, suyun dışında hiç bir içecek servisi yapılmadı. Oyunu kullandıktan sonra çocuklarıyla birlikte Değirmendere sahiline çay içmeye gele Nilgün Alpaslan, yasak nedeniyle şaşkınlık yaşadı. Böyle bir yasağa anlam veremedini belirten Alpaslan, "Oyum attım çocuklarla birlikte çay bahçesine geldim. Çay istediğimde yasak olduğunu söylediler. Alkol istemediğimi çay istediğimi söyledim. Nedenini sorduğumda ise seçim yasakları kapsamında yasak dediler. Böyle bir yasak mı olur. Nasıl bir zihniyet bunu yasaklıyor anlamış değilim" dedi.

Çay bahçesine ailece geldiklerini söyleyen Mehmet Şirin "Seçim günü ailece oy kullandıktan sonra yapacağımız tek şey olan çay bahçesinde ailece oturmaya geldik. Meşrubat siparişi verdiğimizde yasak olduğunu öğrendik. Seçim yasağı olur da böyle bir yasak olmaz. Olayın şaşkınlığını yaşıyoruz. Sağolsun işletme sahipleri en azından oturup dinlenmemize izin verdiler" diye konuştu.

Yapılan uygulamayı çok mantıksız bulduğunu söyleyen Fatma Umut, "Bir işletmeye gittik çay yasak olduğunu söylediler. Ordan kalktık başka bir çay bahçesine gittik orada da yasak olduğu söylendi. Sorduğumuzda Değirmendere'de bulunan tüm çay bahçelerinde seçim nedeniyle meşrubat verilmiyormuş. Böyle mantıksız bir uygulama ne duydum ne de gördüm" diye tepki gösterdi.

Yorum Ekle