Çalışanlara iş güvenliği semineri

Çalışan odaklı yaklaşımıyla Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alan Bursagaz, çalışanlarını iş güvenliği hakkında bilgilendiriyor.

Çalışanlara iş güvenliği semineri
- A +

 

Alman enerji devi EWE AG’nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla çalışanlarına yönelik iş güvenliği semineri düzenledi. seminerde işyerinde uyulması gereken kurallardan bahsedildi. Bursagaz İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Başkanı Meksen Şükrü Özden, Bursagaz’ın dünya genelinde bir şirket olmasının en büyük unsurlarından birinin de iş kurallarına uygun bir biçimde işleyiş olduğunu söyledi.
Özden, işyerinin gelişmesinin başında disiplin geldiğini söyleyerek, “Bursagaz’ın Türkiye’nin ve dünyanın birçok alanda en iyilerinden olmasının sebeplerinden bazıları da işini ciddiye alarak büyük bir disiplin içerisinde çalışıyor olmasıdır. Ayrıca Bursagaz’ın büyümesinde ve ödüllere layık görülmesinde işimize duyduğumuz heyecanı kaybetmeden planlı ve programlı bir şekilde yolumuza devam etmemizdir” dedi.

Bursagaz A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Safa Yılmaz Okyay ise, iş sağlığı için uyulması gereken elzem kurallar, güvenli çalışma ortamları, yaşanmış ve yaşanması muhtemel iş kazaları, verimli çalışma şartları hakkında bilgiler verdi. Mevcut iş kazalarının yüzde 98 gibi büyük bir oranının çalışanların tedbirsizliğinden kaynaklandığını belirten Okyay, kötü kaza ve kaza sonuçlarının yaşanmaması için koruyucu malzemelerin kullanılmasının büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Sunumun ardından program Bursagaz ve Enervis çalışanlarının yer aldığı tiyatro gösterisi ve ‘Çocuklardan Mesaj’ gösterisi ile devam etti.
Bursagaz’ın 2013 yılından beri sürdürdüğü tütünsüz kurum çalışmaları kapsamında son durum özetlerinin de paylaşıldığı toplantıda Dr. Cihat Yazar, sigaranın başta kanser olmak üzere birçok hastalıkta önemli bir faktör olduğunu söyledi.
Toplantının son bölümün de ise iş sağlığı ve güvenliği konulu afiş ve slogan yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ