Büyüteçle para aradılar

Türk Haber-Sen, bir süre önce Heykel PTT Merkez müdürlüğüne bağlı 9 ATM'den kaybolan ve hala bulunamayan 285 Bin lirayı mercekle aradı.

Büyüteçle para aradılar
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Türk Haber Sen üyesi memurları, yaklaşık bir ay önce PTT Merkez müdürlüğüne bağlı 10 ATM makinesinde yapılan kontrol sonucu 9 ATM makinesinde 285 bin lira paranın eksek olduğunun anlaşılması üzerine, kaybolan parayı mercekle aradı.

Heykel PTT Şubesi önünde Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Avcı, kaybolan veya çalınan devletin parasını, bulmak gayreti içerisinde olması gereken yetkililerin1 ay boyunca hiç bir şey yapmadan oturduklarını ileri sürerek, hırsızlığın üstünün örtülmek istendiğini iddia etti. Soruşturma kapsamında baş sorumlunun Merkez Müdürü ve bunun yanı sıra diğer sorumlular hakkında hiçbir işlem yapılmadığına dikkat çeken Avcı, hiçbir şey yapılmadığı gibi konunun unutturulmaya çalışıldığını söyledi.

Son 13 yıldır kamu kurum ve kuruluşların temel taşlarından biri ilan devlet ciddiyetini kalmadığını ve  'yandaş hukuku' n devreye girdiğini söyleyen Avcı, "Kariyer, liyakat ve hakkaniyetin gözetilmediği her kurumun yaşayacağı sonuç budur. ATM'lerden 285 Bin lira çalınmakta ancak üzerinden 30 gün geçmesine karşın halen bir gelişme kaydedilmedi. Yandaşlara makam dağıtma derdinden başka hiçbir şey gözetmeyen başta Başmüdür Osman Tekin ve sıralı sorumlular derhal gerekeni yaparak istifa etmeli. Biz sendika olarak olayı öğrendiğimiz andan beri takipçisiyiz. 10 gün bekledik ancak sorumlu idareciler tarafından gerekli önlemler alınmayınca 17 Haziran'da adli mercilere başvurduk. Biz, sonuç alıncaya kadar bu konunun takipçisi olacağız. Eğer parayı bulamazlarla definecilerin hazine aradıkları detektörlerle arayacağız" diye konuşarak kararlılıklarını dile getirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler