Büyükşehir sosyal projelerde engel tanımıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk oldu. Bursa'yı geliştiren sosyal projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmeye yönelik projeleri de hiçbir zaman ihmal etmediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Aç ve açıkta kimse kalmasın istiyoruz. Elbette, çocuklarımıza, akrabalarımıza bakmak hepimizin görevi. Ancak bu topluma, bu kente, bu ülkeye ve ecdadımıza karşı hepimizin borcu var.” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa.com’da yayınlanan Bursa’nın Öncüleri programına konuk oldu. Bursa'yı geliştiren projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmeye yönelik projeleri de hiçbir zaman ihmal etmediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Aç ve açıkta kimse kalmasın istiyoruz. Elbette, çocuklarımıza, akrabalarımıza bakmak hepimizin görevi. Ancak bu topluma, bu kente, bu ülkeye ve ecdadımıza karşı hepimizin borcu var.” dedi.Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri hayata geçirirkenBu borcu da böyle sosyal sorumluluk projeleriyle ödemeye çalışıyoruz. Bu projelere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum.. Buraya bağışlanacak bir çuval un, fakir sofralarına ekmek olarak dönecek. Osmangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işletilecek olan bu fırının uzun yıllar faaliyet gösterebilmesi için herkesin katkısını bekliyoruz” dedi.

ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bursa'yı geliştiren projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden olan Bursa Mobil Eğitim Projesi (BUMEP) ile Bursa Engelsiz Mobil Eğitim Projesi (BENMEP) ile kentin her köşesinde yaşayan vatandaşlara tam donanımlı otobüslerde bilgisayar eğitimleri veriliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Bursa Mobil Eğitim Projesi’nin (BUMEP) de meyvelerini topluyoruz. Annelerin çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayabilmelerini hedef alan proje kapsamında bilgisayarla donatılan on otobüs, mahalle mahalle dolaşarak vatandaşlara bilgisayar eğitimi veriyor. İnsan odaklı hizmetlerimize aralıksız devam ediyoruz. Toplumumuzun eğitim seviyesinin artmasını önemsiyoruz. Örnek şehir Bursa’nın daha da gelişmesi için çalışıyoruz. Bursa’nın vizyonu var. Evrensel bir değer olan Bursa’da üretime ve gelişime yönelik güzel bir proje olan BUMEP ile bilgisayar eğitimleri alan kadınlar mesleki bir deneyimin ilk adımlarını atarken aynı zamanda teknoloji ile büyüyen çocuklarıyla da daha rahat iletişim kurmuş oluyor” dedi.

AVRUPA’DAKİ ŞEHİRLERLE YARIŞIYORUZ

 Bursa'nın yalnızca Türkiye değil Avrupa'daki şehirlerle yarıştığını ifade eden Altepe, daha aktif olmak ve hedefe ulaşmak için daha çok yetki istediklerinin altını çizdi. Ulaşımdan turizme, tarih ve kültürel çalışmalardan sosyal belediyeciliğe Bursa'nın marka şehir olduğunu vurgulayan Altepe, yeni dönem projelerinin kentin geleceğine yön vereceğini belirten Altepe, “Bursa'da Gemlik Körfezi, Mudanya ve Güzelyalı, Karacabey sahillerinin baştan başa güzelleştirilmesi için çalışıyoruz. Altyapıdan otoparklara, restorasyonlardan sosyal tesislerine her türlü projesi düşünüldü. Karacabey Boğazı, Kocadere Deltalar, Eşkel Sahilleri, Trilye sahilleri, Gemlik sahillerinde otopark, butik otel, plaj, sosyal alanlar ve su sporları yapılabilecek.  Cruise Gemileri için yanaşma alanları yapılacak. Uluabat Eko-Turizm Projesi de yine bu dönemde hayata geçecek. İznik Gölü Rekreasyon Projesi ile Bursa’nın turizm kendi olması yolunda adım atılacak” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ