Büyükataman iktidarı eleştirdi

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman 13 yıllık AK Parti iktidarını eleştirerek, “Ne kalfalık döneminde, ne ustalık dönemlerinde aziz milletin çözüm bekleyen sorunları bunların gündemlerinde hiçbir zaman yer almadı" dedi.

Büyükataman iktidarı eleştirdi
- A +

 


Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'ne bağlı Alemdar Mahallesi'nde MHP Bursa İl Başkanlığı’nın ‘Osmangazi Bizimle Yürüyor’ etkinliğine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın yanı sıra MHP milletvekili adayları Fevzi Zırhlıoğlu, Gülten Kavur Sürücü ve Selçuk Türkoğlu da katıldı. Mehter takımının çaldığı marşlarla başlayan yürüyüşe çok sayıda vatandaş da destek verdi. Evlerinin balkonlarından ve camlarından yürüyüşe Türk Bayrakları sallayarak destek veren vatandaşlar, korteje tezahüratta bulundu. Yürüyüş sonrasında Alemdar Meydanı'nda nokta mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman 13 yıllık AK Parti iktidarına sert sözlerle yüklendi. Büyükataman, şöyle konuştu:
"Hatırlarsanız 13 yıl önce milletin huzuruna çıkıp yoksullukla, yolsuzluklarla ve yasaklarla mücadele vaadiyle milletten yetki talep ettiler. Bu necip millet, bunlar fakir fukaranın, garip gurebanın hakkını hukukunu korur gözetirler, bunlar alnı secde gören insanlar, yalan söylemezler, eğer bir söz veriyorlarsa mutlaka yerine getirirler umudu ve inancıyla anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla AKP'yi tek başına hükümet etti. Aradan bunca yıl geçti. Birinci dönem çıraklık dönemi dediler, çeşitli mazeretleri milletin önüne sundular. Millet bir dönem daha yetki verdi. Kalfalık dönemi dediler, işi henüz öğrenemedik dediler, ustalık dönemi adına milletten bir dönem daha yetki aldılar. Ancak ne kalfalık döneminde, ne ustalık dönemlerinde aziz milletin çözüm bekleyen sorunları bunların gündemlerinde hiçbir zaman yer almadı.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler