Büyükataman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 10 Ağustos 2014 tarihinde göreve başlamasının ardından devlet bütçesinden yaptığı harcamalara dikkat çekti. Büyükataman, Erdoğan'ın göreve geldiği günden bu yana geçen 10 ayda yaptığı harcamanın, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 7 yılda tükettiği paranın 4 katını bulduğunu söyledi.

Büyükataman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi
- A +

 

Nilüfer'in Yaylacık Mahallesi'nde düzenlenen seçim bürosu açılış töreninde konuşan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman, Erdoğan'ın 10 ayı bulan Cumhurbaşkanlığı süresi boyunca devlet kasasından yaptığı harcamalara dikkat çekti. Erdoğan'ı eleştiren Büyükataman, "Recep Tayyip Erdoğan Bey ifade ettiği gibi bundan önceki cumhurbaşkanlarına benzemiyor. Kendisinden önce cumhurbaşkanlığı makamını da hizmet eden, aynı partinin kuruluşunda birlikte oldukları sayın Abdullah Gül'ün o makamda bulunduğu 7 yıllık süre içerisinde harcamış olduğu para 700 milyon lira. Yani cumhurbaşkanlığına tahsis edilen miktar bu. 10 Ağustos 2014 tarihinden itibaren geçen bu süreye dikkatinizi çekmek istiyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey Cumhurbaşkanlığı makamına oturduğu günden bu yana, aradan bu kadar kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen Abdullah Gül'ün 7 yılda harcamış olduğu 700 milyon liralık tutarın tamı tamına 4 mislini harcamış bulunuyor. Üzülerek ifade ediyorum bu harcanan bedelin 2 milyon lira örtülü ödenek. Yani hesabı sorulamayan, nereye gittiği belli olmayan, keyfi uygulamalarla heba edilen 2 milyon lira. Sayın Cumhurbaşkanı farklı olduğunu, kimseye benzemediğini şu kısa dönemdeki uygulamalarıyla bile ne yazık ki ortaya koymuş bulunuyor"


Erdoğan'ın, bir parti lideri gibi davranıp hemen her gün bir noktada miting gibi toplantılar düzenlemesine yönelik eleştirilerini de tekrarlayan Büyükataman, şöyle konuştu:
"Sayın Cumhurbaşkanının yine parti genel başkanı gibi hemen her gün bir yerde düzmece temel atma törenlerine katıldığına, yine her gün düzmece açılış merasimlerine katılarak muhalefete veryansın eden konuşmalarına şahit oluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluşundan bu yana oluşturulmuş olan bütün kurumları, kuralları ve geleneklerinde olmayan bu anlayışla ne yazık ki ayaklar altına almış bulunuyor."

Yorum Ekle

İlgili Haberler