Buttim Kavşağı araç trafiğine açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul yolundaki trafiği rahatlatmak için yapılan Buttim Kavşağı, Valisi Münir Karaloğlu tarafından araç trafiğine açıldı.

Buttim Kavşağı araç trafiğine açıldı
- A +

 

Buttim Köprülü Kavşağı'nı araç trafiğine açan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa'nın en önemli çıkışlarından bir tanesinin İstanbul yolu olduğunu, bu yol üzerindeki ışıkların da trafiğin akışını sürekli engellediğini dile getirdi. Çalışmanın Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Karaloğlu şöyle konuştu:

''Projeyi Büyükşehir Belediyemiz hazırlattı, kamulaştırmalarını, altyapıyı Büyükşehir Belediyemiz yaptı. Şimdide peyzaj çalışmalarını Büyükşehir Belediyemiz yapıyor. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz de teknik ve İnşaat işlerini ihale etti. Yaklaşık 10 milyon TL harcayarak kavşağı bitirdi ancak kaldırım çalışmaları, levhalama, peyzaj çalışmaları devam edecek. Haziran ayı sonunda resmi açılışını yapacağız. Bugün sadece trafiğe açıyoruz. Bu güzel kamu ve yerel işbirliğinden dolayı Büyükşehir Belediyemizi ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzü kutluyorum. Bu hizmetlere kentin ihtiyacı var. Bundan sonra da İstanbul yolu ve İzmir yolunda ortak projeler devam edecek. Trafikte ki tıkanan noktalar bir bir açılmış olacak. Kentimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun." 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise ulaşımda bir düğümün daha çözülmüş olacağını hatırlatarak, ''Bursa'nın ulaşılabilir bir kent olması için merkezde trafiğin çözümüne yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımız tamamlandığında raylı sistemi de kuracağız" dedi.

Konuşmaların ardından kavşak araç trafiğine açıldı. Karayolları 14'üncü Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan yaklaşık 66 metre boyunda 2 adet köprüden oluşan kavşak, trafiği akıcı hale getirirken çevre düzenlemesi de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler