sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'ya prestij katacak!

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etap ihalesi yapıldı. 21 milyon lira tahmini bedelle başlayan ihalede üç firmanın teklifleri oldukça çarpıcı…

Bursa'ya prestij katacak!
- A +

 

Osmangazi Belediyesi, Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1’inci etap 1’inci kısım ihalesini gerçekleştirdi. 42 hektarlık alanı kapsayan projenin 15 bin 95 metrekarelik bölümünü oluşturan 1’inci etap 1’inci kısım ihalesi için 9 firma dosya aldı, 3 firma teklif verdi.

Kat karşılığı yapılacak 21 milyon lira tahmini bedelli ihalede Ali Bostancı yüzde 45, Akat İnşaat yüzde 40, Harput AŞ firması da yüzde 38 oranında teklif sundu. Bu oranlar, yaratılacak mekanların belediyeye devredilecek miktarını belirliyor.

İhaleyi kazanacak olan firma kat karşılığında belediyeye yer verecek. Firmaların tekliflerini inceleyen ihale komisyonu, önümüzdeki günlerde kesin kararını vererek ihaleyi sonuçlandıracak.

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından firmaya yer teslimi yapılarak projenin temeli atılacak.  Projenin 1. etap 1. kısmını oluşturan Çelebi Mehmet Bulvarı ile 1. Nilüfer Caddesi arasında kalan bölgeye, 196 konut ve 26 işyeri inşa edilecek. Zemin+5 kat yüksekliğindeki binalarda 2+1 ve 3+1 olmak üzere daireler yer alacak. Her binanın bodrum katının kapalı otopark olarak tasarlandığı projede, aynı zamanda LPG’li araçlar için de açık otoparklar inşa edilecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler