Bursa'ya değer katacak fuar!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, ocak ayında düzenlenecek olan Junio Show fuarının sektöre değer katacağını söyledi.

Bursa'ya değer katacak fuar!
- A +

 

BTSO öncülüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Rekabetçiğili Geliştirme Projesi (Ur-Ge) çalışmaları devam ediyor. Oda hizmet binasında gerçekleştirilen Bebe - Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Ur-Ge İhtiyaç Analizi Bilgilendirme Toplantısı’na BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, BTSO Başkanvekili İsmail Kuş, Meclis Başkanvekili Mesut Okyay, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay ve sektör temsilcileri katıldı.
Bursa’nın bebe ve çocuk konfeksiyonu üretiminde yakın coğrafyanın bir numarası konumunda olduğunu dile getiren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay şöyle konuştu:
“BTSO öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz Ur-Ge başvurumuz aralık ayında onaylandı. Ur-Ge ile firmalarımızı uluslararası pazarda rekabet güçlerini artıracak. BEKSİAD’ın da desteklediği proje kapsamında firmalarımızın eğitim-danışmanlık, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti gibi faaliyetleri de desteklenecek.”
Türkiye’nin bebe ve çocuk konfeksiyon üretimininin yüzde 80’ini Bursa’nın karşıladığını dile getiren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Bursalı firmaların üretiminin yüzde 60’ını ise 3 kıtaya ihraç ettiğini anlattı. Bursa’nın sektörde lider konumda olduğunu söyleyen Başkan Burkay, “Ancak bunu söylememiz yetmez. Herkese Bursa’nın sektördeki gücünü göstermeliyiz. Bu konudaki en önemli platform ise fuarlardır” diye konuştu.
“OCAK AYINDA BTSO ÖNCÜLÜĞÜNDE JUNIO SHOW FUARI DÜZENLENECEK”
BTSO olarak gerçekleştirdikleri fuar organizasyonları ile bölgedeki değerlerin uluslararası ekonomi ile bütünleşmesini sağladıklarını dile getiren Başkan Burkay, “TÜYAP ile şehrimize uluslararası 12 ayrı fuar kazandırmayı hedefliyoruz. Gayrimenkul bölümünü eklediğimiz İnşaat Fuarı ziyaretçi rekoruna ulaştı. 28-31 Mayıs tarihleri arasında da İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları çerçevesinde Ev&Stil Fuarı’nı düzenleyeceğiz. Ocak ayında ise Bursa Bebe ve Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı ‘Junio Show’u hayata geçirmek için çalışmalara başlandı” diye konuştu.
Trend sohbetleri, tasarım yarışması, trend alanı gibi etkinliklerin bulunacağı fuarın Bursa gibi sektörün önemli aktörüne değer katacağını dile getiren Başkan Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü; “Gerekli adımlar atıldığı taktirde inanıyorum ki bu fuar 4 yıl sonra uluslararası arenada sektörü buluşturan önemli bir fuar olacaktır. Dünyadaki fuarlar önemli üretim merkezlerine doğru kayıyor. Bu anlamda Junio Show fuarının Türkiye’nin sektördeki üretim merkezi olan Bursa’ya ciddi anlamda dağar katacak çok önemli bir fuar olacağına inanıyorum.”
BTSO öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıların sektöre değer kattığını söyleyen BEKSİAD Başkanı Halil Atalay ise, “Bursa sektörün önde gelen liderlerinden. Böylesine bir altyapıya sahip şehirde gerçekleştirilecek fuarın gerçekten çok güzel neticeler alınacağına inanıyorum. Sektörümüz adına yapılan Ur-Ge ve fuar çalışmalarını çok önemsiyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler