Bursa'ya büyük yatırım

Kahraman Ailesi tarafından, Kestel Ahmet Vefik Paşa Mahallesi’nde yer alan, 23.041 metrekare yüzölçümlü araziye yapılacak 125 yatak kapasiteli Rafet Kahraman Devlet Hastanesi için Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Sunteks Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman tarafından imzalar atıldı.

Bursa'ya büyük yatırım
- A +

 

Protokole göre Kahraman Ailesi, merhum Rafet Kahraman adını taşıyacak modern sağlık kompleksinin yapılması için 15 milyon lira bağışlayacak. Hastanenin 2017 yılında açılması planlanıyor.

DOSAB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, BTO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra merhum Rafet Kahraman’ın eşi Hafize Kahraman, kızları Gülşen Kahraman Boncuk, Şefika Kahraman Kargı ve Emine Kahraman Göbelez, Ferudun Kahraman’ın eşi Emine Kahraman ile torunları ve çok sayıda sanayici ve işadamı da katıldı.

‘BABAMIZIN ÖĞRETTİĞİ GİBİ KAZANDIKLARIMIZI TOPLUMLA PAYLAŞMAYI AMAÇ EDİNDİK’
Törende, Kahraman Ailesi adına bir konuşma yapan Ferudun Kahraman, “Allah mekanını cennet eylesin, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Babam Rafet Kahraman, ömrünü hayır işlerine adamış bir insandı. 1951 yılında Bulgaristan’dan göç ettikten sonra, Bursa’da ticaret hayatına atıldı. Ne mutlu ki, rahmetli babamın kurup büyüttüğü şirketlerimizde bugün 800’e yakın arkadaşımızla birlikte çalışıyoruz. Babam, kazandıklarını toplumla paylaşmayı amaç edinmiş bir insandı. Bizlere de böyle öğretti. Başta eğitim ve sağlık olmak üzere sosyal sorumluluklarını yerine getirirken, hep inanarak, severek yardımda bulundu. İnşallah bizler ve bizim çocuklarımız da, O’nun bu yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

‘KAHRAMAN AİLESİ SAĞLIĞA KATKI KOYMAKTAN GURUR DUYUYOR’
Sağlık alanında, Sayın Bakanı Mehmet Müezzinoğlu öncülüğünde Bursa’da büyük bir yatırım hamlesi olduğunu söyleyen Ferudun Kahraman, “Şehir hastanemizin temeli atıldı, bir kez daha rahmetle andığımız Ali Osman Sönmez ve Cüneyt Yıldız’ın adlarına yapılacak hastanelerin protokolleri imzalandı, DOSAB olarak Demirtaş’ta yeni bir semt polikliniği yapımına bu ay başlıyoruz. Hayata geçen ve yatırım aşamasında olan daha birçok proje, halkımıza daha iyi sağlık hizmeti sunulabilmesi için yapılıyor. Kahraman Ailesi olarak, sağlıktaki bu dev hamlelerin içinde olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Çekirge Devlet Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde toplam 27 yataklı yoğun bakım üniteleri, bir ameliyathane ve bir kat yenilenmesi konusunda hızlı ilerliyoruz. Bir kaç ay içinde bu birimler inşallah hizmete girecek. Kestel Rafet Kahraman Devlet Hastanemiz de, 23 dönüm alanda 125 yataklı olacak, başta Bursa’nın doğusunda yaşayanlar olmak üzere halkımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasını sağlayacak” şeklinde konuştu.

‘SAYIN BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ’
Ferudun Kahraman, Kestel Rafet Kahraman Devlet Hastanesi yapımı konusundaki gelişmeyi de şöyle anlattı: “Sayın Bakanımız geçtiğimiz cumartesi günü, bir toplantımızda sağlık hamlesine bizim de böyle bir hastane ile katkımızı gündeme getirdiğinde, hiç tereddüt etmeden hemen kabul ettim. Tüm aile bireylerimizle konuyu paylaştığımda da, tereddütsüz, anında kabul gördü. Nihayet 5 gün sonra bugün burada protokolümüzü imzalıyoruz. Aileme huzurlarınızda teşekkürler ediyorum.Bizlere, rahmetli babamın adını taşıyacak olan böyle bir hayır yapmaya vesile oldukları için Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na, Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’na ve emeği geçen herkese ailem adına şükranlarımı sunuyorum.”

HAYIR KERVANI SÜRÜYOR
Bursa Valisi Münir Karaloğlu da konuşmasında ‘Bursa’da Sayın Bakanımızın öncülüğünde 6 gün içinde üçüncü hastane protokolü yapıyoruz. Bakanımız, Bursa’nın sağlık sorunlarının çözümünde devlet ve hayırseverlerin işbirliğini sağlıyor. Merhum Rafet Kahraman’ın hayır kervanını ailesi ve evlatları sürdürüyor. Kendisi hem sağlığında güzel işler hayırlar yaptı hem de güzel işler hayırlar yapan evlatlar yetiştirdi’ dedi.

‘HER KAHRAMAN’IN HARCI DEĞİL’
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında, “Bursa’nın sağlık alanında sağlıklı geleceği için çalışıyoruz. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da 6 günde 3.hastane imzamızı atıyoruz. Sayın Ferudun Kahraman’la ilk tanışmamızda bana merhum Babası ve günümüzdeki işlerini, çalışmalarını anlattı. Geçen hafta bir görüşmemizde yine konu açılmışken, ‘sağlık alanında rahmetli babasının adını verebileceğimiz bir hastane yapalım. Uzat elini, 10 milyon’ dedim. ‘Tamam’ dedi. Sonra Kestel projemize baktırdım ve maliyetinin 30 milyon olduğunu gördük. Ferudun Beye ’15 milyon oldu’ dedim, ‘Tamam’ dedi. Yani 15 saniye içinde 15 milyon lira oldu. BU her Kahraman’ın harcı değildir. Kahraman Ailesini tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum. İnşallah 2017 yılında hastanemizi açmış olacağız’ dedi.
Protokol imzasının ardından Hafize Kahraman Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na protokol imzası anısına bir plaket verdi. Törene katılan tüm konuklara da anı plaketi veridi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler