Bursa'ya büyük müjde!

Bursa’ya kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi’nin Yenişehir’de yapılmasına ilişkin meclis kararı oy birliğiyle alındı.

Bursa'ya büyük müjde!
- A +

 

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı ikinci oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında gerçekleşti. Çarşamba’daki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan oturumda, Yenişehir’e kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi’ne ilişkin onay da çıktı.

2014 yılını dolu dolu geçirdiklerini dile getiren Başkan Altepe, ulaşım alanında yeni projelerin de yolda olduğunu söyledi. Uludağ’da Oteller Bölgesi’ne ulaşan teleferik hattının yanı sıra dişli tren hattı için çalışmalara başladıklarını belirten Altepe, “Teleferik A.Ş. ile görüştük artık sadece teleferik yetmiyor. Uludağ’a mevcut hatla yüzde seksen yabancı yolcu taşınıyor. Teleferiğin yanında dişli tren de Uludağ’a ulaşsın istiyoruz. Biri Otasansit’ten biri Teleferik’ten olmak üzere iki proje üzerinde çalışıyoruz. Gökdere Hattı için kurulda görüşmeler devam ediyor. Planları geçti. Kültürpark’tan Maksem, Kuştepe, Pınarbaşı Mahallelerine ulaşacak hat üzerinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

2014 yılı faaliyet raporunun da kabul edildiği oturumda, BursaRay İhsaniye İstasyonu’nun yanında bulunan ve bakanlık tarafından riskli yapılar kapsamında gösterilen Nilüfer Sitesi’nin kentsel dönüşüm emsal değeri de 1.25’ten turizm imarlı yapılar standardı olan 1.75’e yükseltildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Otomotiv Test Merkezi’nin Yenişehir’de yapılmasına ilişkin onayın hayırlı olması dileğinde bulundu. Yenişehir’in Bursa’nın güzide bölgelerinden biri olduğunu ve test merkezinin ilçeye yakışacağını vurgulayan Başkan Altepe, “İnşallah alınan karar hayırlı olur, çalışmalar en kısa zamanda tamamlanır. Bursa ve Yenişehir, buradaki yatırımdan hak ettiği karşılığı alır” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, Otomotiv Test Merkezi kararı nedeniyle ilçe halkı adına Başkan Altepe ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Meclis toplantısında, Bursaspor Kulübü forma sürprizinde bulundu. Ocak ayı toplantısında ‘Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaat çalışmaları son aşamaya gelen’ stadyum gelirlerinin 10 yıl süreyle Bursaspor’a devredilmesi konusunda karar alan meclis üyeleri, kulüp yönetimi tarafından üzerinde isimlerinin yazıldığı 16 numaralı birer formayla ödüllendirildi. Başkan Altepe’ye forması, Bursaspor Elektrik AŞ Direktörü Halit Şefikoğlu tarafından takdim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, forma sürprizi nedeniyle meclis üyeleri adına kulüp yöneticilerine teşekkür etti. Bursaspor’un kentin en önemli markası olduğunu ve kulübün başarısının kentin başarısı anlamına geldiğini, bu konunun çok işi özümsenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bugün dünyada, tanıtımın en önemli argümanı futbol. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Bursaspor’un başarısı, kentimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlk etapta stadyum gelirlerini kulübe bırakarak, Türkiye’de bir ilke imza attık. Hemen ardından belediye iştiraklerinden BURFAŞ’ın ürettiği Bursaspor pastasının 3’te 1’lik gelirini kulübe bıraktık. Geçen hafta yine belediye iştiraklerinden BESAŞ’ın ürettiği Yeşil-Beyaz ayranların yüzde 10’luk gelirini yine kulübe bıraktık. Şu anda takımına sahip çıkan en iyi belediyeyiz. Diğer dallarda da bunu çoğaltacağız. Hedef düzenli gelir olsun ve Bursaspor hem Türkiye hem de Avrupa’da şampiyonluklara oynasın” diye konuştu.

Konuşmasında Bursaspor’a desteğin sadece belediyeden gelmemesi gerektiğini, Bursa’da üretim yapan, kentin imkanlarını kullanan her firma ya da kişinin durumları ölçüsünde kulübe destek vermesi gerektiğini kaydeden Başkan Altepe, “Her firma katkıda bulunsun ama cebinden para vermesin. Üretilen ürünlerin yüzde 10’luk geliri Bursaspor’un olsun. Uludağ gazoz firması bu konuda hazırlıklarını sürdürüyor. Başka çalışmalar olduğunu da biliyorum. Bunlar sonuçlandıkça açıklayacağız. İnşallah Avrupa’da ses getiren daha güçlü bir şehir takımını hep birlikte oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Mecliste söz alan Bursaspor Elektrik AŞ Direktörü Halit Şefikoğlu ise, kulübe yapılan katkılar nedeniyle başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olmak üzere meclis üyelerine teşekkür etti. Bursaspor’un Türkiye’nin en önemli şehir takımı olduğunu ve Bursa’nın vazgeçilmez markası olduğunu vurgulayan Şefikoğlu, “Kulübümüzün kalıcı gelirler sağlaması ve daha büyük başarılara imza atması için stadyum gelirleri 10 yıl süreyle kulübe bırakıldı. Bu konuda yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler