Bursaspor'u seçtiğim için mutluyum

Çabukluğu, sürati ve teknik özellikleriyle hücuma büyük katkı sağlayan Bursasporlu sol bek, TFF resmi yayın organı Tam Saha dergisine konuştu.

Bursaspor'u seçtiğim için mutluyum
- A +

 

Bursaspor'a giderken ne düşündün? Bu tercihin sebebi neydi?

Türkiye'de en üst seviyede futbol oynayabileceğim beş kulüp var. Birisi de Bursaspor. Diğer yandan Ankaragücü ile Bursaspor arasında bir kardeşlik durumu var. Bursaspor tribünlerinin coşkusu da bir başka faktör. Taraftarın beğendiği bir oyun tarzım olduğunu ve bunun da Bursaspor tribünleri tarafından olumlu karşılanacağını düşündüm. Bu nedenlerle Bursaspor'u seçtim ve bu tercihimden dolayı da çok memnunum. Sakatlıktan dönüp geldim, sezon kampını kaçırdım ve sonra Ocak ayına kadar yine oynayamadım. Ocak'ta ise ayağıma bir fırsat geldi. Aziz Behiç ağabey Avustralya Millî Takımı'na gitmişti. Bana da böylelikle bir maç şans geldi ve o şansı da iyi değerlendirdim. Sonrasında da dört lig maçında ve kupa maçlarında oynadım; öyle devam etti.

Şenol Güneş Hoca seni zaman zaman sol açıkta da kullandı. Sen kendini hangi bölgede daha verimli ve rahat hissediyorsun?

Arka taraftan oyunu görmek daha faydalı oluyor. Zaten hızlı ve çabuk bir futbolcuyum, arkadan geldiğim zaman daha etkili oluyorum.

Aziz Behiç'le yaşadığın rekabet sana neler kazandırıyor?

Her şeyden önce beklemeyi öğrendim. Yedek kulübesinde beklemeyi öğrenmek, yani sabredebilmek bir futbolcu için çok önemli. O oynadığı zaman sen sürekli çalışmak, ilk fırsat geldiğinde de o şansı iyi değerlendirip, iyi performans göstermek zorundasın. Eğer ilk şans geldiği zaman iyi değerlendirirsen, hocanın kafasında "Bu oyuncuya her zaman görev verebilirim" imajını oluşturursun. Çok şükür ben geçtiğimiz sezon bunu başarabildim.

Yorum Ekle

İlgili Haberler