"Bursaspor'u biz marka yaptık"

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, başarılı bir yıl geçirdiklerini belirterek, “Biz gelmeden önce markası yitirilmiş bir Bursaspor vardı” dedi.

"Bursaspor'u biz marka yaptık"
- A +

 

Başkan Recep Bölükbaşı, Yenişehir Bursaspor Taraftarlar Derneği’ni ziyaret etti. Taraftarlar tarafından meşaleler eşliğinde 'Büyük başkan' tezahüratları ile karşılanan Bölükbaşı, “Bursaspor aşkı dünyanın hiçbir yerinde yok, hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bölükbaşı, “Başarılı bir yıl geçirdik, biz gelmeden önce markası yitirilmiş bir Bursaspor vardı. Tabii biz gelirken teveccüh ile geldik. Rekor oyla geldik. Sorumluluklarımız had safhada idi. Bugün de Yenişehir ilçemizi ziyaret ediyoruz. Diğer yerleri de ziyaret ettik. Bir yıl içinde yaptığımız icraatları anlatıyoruz. 16 Mayıs için delegelerimizden tekrar yetki istiyoruz. Gerçekten geçen yıl milli takıma gitmeyen bir futbolcu vardı. Şimdi ise herhalde Türkiye’de bir ilktir, Bursaspor’dan milli takıma 6 futbolcu gitti. Toplamda da 23 futbolcunun milli takıma gitmesi Bursaspor için, Bursa için çok anlamlı. Onun dışında rekorları kırdık, gol kralı inşallah bizden çıkacak. Türkiye’nin en iyi futbol oynayan takımı hüviyetine kavuştuk. Bunu ben söylemiyorum bütün spor otoriteleri söylüyor. Akabinde en çok transferlerden bahsedilen futbol takımı olduk. Tüm futbolcularımıza transfer teklifi geldi” dedi.

En iyi asist yapan en fazla gol atan takımın Bursaspor olduğunu söyleyen Bölükbaşı, “Tesisleşme yönünde de alt yapıdaki yerler bizim değilken onları Bursaspor’a kazandırdık. İnşallah çok büyük bir kompleks yapacağız. Onla ilgili de Kocayayla’da 260 bin metrekarelik kendi yaylasını Bursaspor’a kazandırdık. Şu anki bulunduğumuz yer Özlüce Tesisleri. Orasını inşallah 2-3 ay içinde Bursaspor’a kazandıracağız. Tesis yönünden de sportif anlamda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Borçlu bir yönetim devralmıştık, bunları da yaptığımız kısıtlamalar ile borcu arttırmadan aşağı indirdik. Bundan sonra Bursaspor’un ödenebilir borçları olacaktır. Yeni statla beraber Bursaspor’un camiası ve taraftarı ile bütünleşerek önümüzdeki dönem inşallah çok daha bir başarılı Bursaspor izleyeceğiz” diye konuştu.

Bir yıl göreve geldiklerini önümüzdeki kongrede delegelerden 3 yıl yetki isteyeceklerini ifade eden Recep Bölükbaşı, şunları söyledi:
"Bir yıl içinde 100 metre koştuk, bu dönemde göreve gelirsek maraton koşarak farklı bir Bursaspor için çalışacağız."

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı gecenin sonunda Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e Bursasporlu futbolcuların imzaladığı tablo içindeki formayı hediye etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler