sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursasporluların Davası Başladı

Bursaspor taraftarlarının eski yönetimlere karşı açtığı dava, bugün saat 9:30’da görülmeye başlandı. Dava incelenmek üzere 16 Mart 2021 tarihine ertelendi.

Bursasporluların Davası Başladı
- A +

 

Bursaspor taraftarlarının eski yönetimlere karşı açtığı dava, bugün saat 9:30’da görülmeye başlandı. Dava incelenmek üzere 16 Mart 2021 tarihine ertelendi.

Sabah saatlerinde Bursa Adliyesi önünde yaklaşık Tribün lideri Selim Kurtulan'la birlikte 350 kadar Bursaspor taraftarı ve basın mensupları toplanırken

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat da yeşil beyazlı taraftarların sevgi gösterileriyle adliyeye geldi.

Kamat ilk duurşma öncesi yaptığı açıklamada Bursaspor'un hakkının arandığı bir davaya ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

TARAFTAR HESAP SORDU

Yeşil beyazlı tarfatarlar da gerek sloganlar gerekse açtıkları dövizlerle geçmiş yönetimleri protesto ettiler.

"Hırsızlar Teksas'a hesap verecek, Hainler Teksas'a hesap verecek, Teksas burada dimdik ayakta" sloganlarını atan Bursasporlular, 

Divan Kurulu nerede, Otopark nerede, Havuzlupark nerede, Soğanlıköy'deki benzinlik nerede? şeklinde hazırladıkalrı dövizleri de mahleme salonu önünde açtılar.

BAŞKAN KAMAT'IN AÇIKLAMASI

Yaklaşık yarım saat süren dava, incelenmek üzere 16 Mart 2021 tarihine ertelendi.  İlk duruşmanın ardından açıklama yapan Başkan Erkan Kamat "Bursaspor'un problemleri belli bu şekilde mahkeme salonlarında anılmaktan bizlerde memnun değiliz. Ancak bu davaya elimizden gelen desteği vereceğiz" şeklinde konuştu.

AVUKAT SUNGUR KARADUMAN'IN AÇIKLAMASI

Davacı vekili avukatlardan Sungur Karaduman ise şu açıklamayı yaptı.

Bursaspor da bozulan mali yapı ile ilgili taraftarların açmış olduğu davada davacıların avukatlığını yapan Av.Sungur Karaduman duruşma sonrası şöyle konuştu ; Dava kanunen zorunlu olarak Bursaspor Kulübü Derneği Aleyhine açılmış görünsede amacımız kulübü yaşatabilmek ve bu amaçla duruşmada taleplerimizi hakime anlattık .Bu dava tek başına bizi olumlu bir yere götürmez burada delil yaratıp bir sonraki aşamaya geçmeye çalışacağız.Davanın özü Sayın Mestan döneminde sunulan bütçenin bir önceki dönem Ali Ay doneminin ibra edilmemesi sebebi ile usulüne uygun hazirlanmadığıdır. Ayrıca ;belirtmek isterim ki kulübün mali yapısı 2012 sonrası eksi yönde büyük bir ivme kazanmış ancak Sayın Körüstan ve Sayın Bölükbaşı dönemlerine ilişkin sağlıklı veriler elimizde yok çünkü o dönemlerde denetim kurulları yönetime bağlı olup denetim kurulu raporları tek sayfa matbu evraktan ibaretmiş. Ancak ; Sayın Ay ve Sayın Mestan dönemlerinde bağımsız seçilen denetim kurulların hazirladığı ve sunduğu raporlar Bursaspor un geleceğini kurtarma adına yakılan ilk kıvılcımı yakmışlar.Dünde belirttiğim gibi Bursaspor a kafa yoran herkes bence bir okumalı gerçekten çok büyük emekler ile hazırlanmış raporlar.Hatta yönetimin temliklerin iptal ettirmek için genel kurula dahi goturmusler.Bizde bunlar üzerinde durarak ilerlemeye çalışacağız. Ancak ; şu dönemde denetim kurulu tekrar yönetime bağlı seçilmiş bildiğim kadarıyla ülkedeki diğer spor kulüplerinde olduğu gibi tek de sayfadan ibaret rapor görmeye devam edeceğiz anlamına geliyor bu ve ilerisi için olumsuz bir durum olduğunu düşünüyorum. Tam burda İlerisi var mı diye soran olabilir ? Elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

SELİM KURTULAN "BU HEPİMİZİN DAVASI DAHA FAZLA DESTEK BEKLİYORUZ"

Tribün lideri Selim Kurtulan da yaptığı açıklamada bugün burada 350 kişi kadar Bursasporlu vardı. Gönül isterdi ki çok daha fazla olalım.

Birileri bu saatte spor yazarlarına kahvaltı veriyor. Yani özellikle mi yapıyorlar anlamıyorum. Bu davaya herkesin desteği gerekiyor. 16 Martta'ki davaya çok daha yüksek katıılm bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hüseyin AKMAN 20 Ocak 2021 08:58 ADALETİN YERİNİ BULMASI EN BÜYÜK TEMENNİM ,KİM BURSASPORUMUN ÜZERİNDEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAMIŞ ,,KİM BURSASPORUMA KARŞILIKSIZ YARDIMLARDA BULUNMUŞ ADALET ÖNÜNÜNDE İNŞALLAH AÇIKLANIR

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bursa sporluyuz 19 Ocak 2021 20:58 Bu mahkemede bütün bursa sporu soyanlardan hesap sorulsun isterim insalah geçmiş hirzilardan sorulsun bu kulübün paralari bugüne kadar nerelere hepsinin versinler insalah yazıklar olsun bu bugüne kadar bu kulübü yönetenler nokta

İlgili Haberler