BURSASPORLULAR ŞAMPİYONLUĞU ANIYOR

Bursaspor’un büyük başarısının üzerinden tam 10 yıl geçti.

BURSASPORLULAR ŞAMPİYONLUĞU ANIYOR
- A +

 

Bursaspor kuruluşundan tam 47 yıl sonra en büyük hedeflerinden biri olan Süper Lig şampiyonluğunu tam 10 yıl önce bugün kazanmıştı.

İbrahim Yazıcı Başkanlığı ve Ertuğrul Sağlam yönetiminde zirve yarışına giren yeşil beyazlılar, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş’ı daha kolay geçerken, Fenerbahçe ile son ana kadar süren ve nefes kesen bir şampiyonluk yarışı içerisine girmişti.

Son hafta maçlarına Fenerbahçe zirvede ve avantajlı girerken rakibi Trabzonspor’du.

Bursaspor ise İstanbul temsilcisi Beşiktaş’ı ağırlıyordu.

Kadıköy’deki maç Fenerbahçe’nin tüm baskısına rağmen 1-1 sonuçlanırken, Bursaspor, Beşiktaş’ı Pablo Batalla ve Ali Tandoğan’ın golleri ile 2-1 yenerek 75 puanla tarihindeki ilk şampiyonluğa ulaşıyordu.

Bursaspor maçının sonucu Kadıköy’e 2-2 olarak yansıyınca Fenerbahçeli taraftarlar meşaleler ve konfetiler eşliğinde sahaya girip Timsah yürüyüşü ile şampiyonluk kutlamaya başlıyor;ama çok geçmeden acı gerçeği öğrenip adeta yıkılıyorlardı. Bundan sonrası İstanbul ekibi için tam bir trajediye dönüşürken Bursa’da ise yer yerinden oynuyor ve yüzbinlerce Bursalı şehrin caddelerinde günler boyu sürecek şampiyonluk kutlamalarına başlıyordu.

Tarihte görülmeyecek bir kupa töreni yaşanıyor, sezon boyu söyledikleri gibi Bursaspor bayrağı boğazda sallanıyor ve yer yerinden oynuyordu.

İşte bu büyük başarının üzerinden tam 10 yıl geçti.  

Yeşil beyazlı taraftarlar o günü yad ediyor. Sosyal medya hesaplarından şampiyonluğu tekrar kutlayan Bursasporlular muhteşem zaferin tadını biraz buruk da olsa tekrar çıkarıyorlar.

Yorum Ekle

İlgili Haberler