Bursasporlular Derneği Vefa Gecesi düzenledi

Bursasporlular Derneği'nin düzenlediği vefa gecesine yeşil-beyazlıların tarihine ismini yazdırmış Ertuğrul Sağlam, Sedat Özden, Sedat Özbağ gibi isimler katılırken Bursaspor için birlik beraberlik çağrıları yapıldı.

Bursasporlular Derneği Vefa Gecesi düzenledi
- A +

 

Şenol Dolar’ın başkanlığını yaptığı Bursasporlular Derneği, güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Vefa gecesi organize eden dernek, Bursaspor tarihine ismini yazdırmış pek çok kişiyi bu organizasyona davet etti. Bursaspor ile şampiyonluk yaşayan Ertuğrul Sağlam’ın yanı sıra yeşil-beyazlı kulübü daha önce çalıştırmış Yılmaz Vural ve ömrünü Bursaspor’a vermiş Sedat Özden, Sedat Özbağ gibi isimler geceye katılım gösterdi.

“Herkese teşekkür ediyorum”

Organizasyonda açılış konuşmasını yapan Sedat Özden, “Böyle bir akşamda konuşmak çok zor. Çok duygulandım uzun zamandır birbirimizi görmedik. Bugünü bize yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Bursasporlu olmak çok önemli. Bana gösterilen ilgiye çok teşekkür ediyoru” dedi.

“Bursasporumuz şampiyonluklarını yaşar”

Söz hakkı alan teknik direktör Yılmaz Vural, “Beraber çalıştığımız herkes burada. Ben de çok mutluyum. Geçmiş geçiyor belki ama o anılarla yaşıyorsunuz. Bursaspor’un yeri bizde farklıdır. Burda çok güzel anılar yaşadık. Bir toplantı değil bir kurultay gibi oldu. Bursaspor’un yarınını kurtarabiliriz. Futbolda duygu kalmadı. Her şey para oldu. Eski kaptanlar bir toplantı yapmışlar nereleri hareketlendirebiliriz diye. Umarım bir destek olunacak sistem olur. Ben Eskişehir’de Akhisar’da yaşadım. Sürekli aşağıya gidiliyordu. Para bulunmayacak şey değil. İnşallah Bursasporumuz şampiyonluklarını yaşar. Bursa’nın bu gücü var. Tekrar ayağa kalkıp eski gücüne kavuşur Bursaspor” şeklinde konuştu.

“İnsanlar sorumluluk aldığı zaman”

Gecede konuşan şampiyon teknik direktör Ertuğrul Sağlam, “Kıymetli Bursasporlular hepinizi selamlıyorum. Buraya gelirken geçmişi biraza kurcaladım. 11 sene önceye gittim. Bir şehir inandığı zaman bir araya geldiği zaman biraya gelip birbirini desteklediği zaman şehrin her kademesindeki insanlar sorumluluk aldığı zaman neler yapabileceğini biz 11 sene önce bütün dünyaya gösterdik. En üst kademedeki insan ile en alt kademedeki insan bir araya gelip sorumluluk aldı ve bundan güç aldık. Galatasaray’ın Uefa şampiyonluğU ile beraber Türk futbol tarihinin en önemli 2 başarısından birini ortaya çıkardık. Yapılması gereken bir iş var. Bu takımı eski günlerine gelecek inşallah. Bursasporu tekrar başarılı günlere getireceğimiz günlere ulaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Geceye Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geceye katılım gösteremedi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise bu toplantının ilk 1 saatlik dilimine katıldı.

Kaynak: bursaspordabugun.com

Yorum Ekle

İlgili Haberler